دستگیری ۳۹۹ مجرم در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی اراک

  • 04 مرداد 1400 - 15:47

اراک- فرمانده انتظامی استان مرکزی از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان اراک خبر داد و گفت:‌ در اجرای این طرح ۳۹۹ نفر به دلیل ارتکاب جرایم مختلف دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس، حسن مفخمی شهرستانی اظهار کرد: در ادامه طرح‌های امنیت بخش پلیس و با توجه به برآوردهای اجتماعی انجام شده از میزان فراوانی جرایم و درخواست‌ها و گزارش‌های مردمی از سامانه‌های تلفنی ۱۱۰ و ۱۹۷، طرح ارتقا امنیت اجتماعی در شهرستان اراک به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی خاطر نشان کرد: این طرح عملیاتی که به مدت حدود یک هفته در شهرستان عملیاتی شد، با بهره گیری از ظرفیت‌های پلیس‌های تخصصی در مرکز استان ۳۹۹ نفر به دلیل ارتکاب جرایم مختلف دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی افزود: در اجرای این طرح، در حدود ۳۴۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر از خرده فروشان کشف شد و تعداد ۲۶۶ نفر خرده فروش، معتاد متجاهر و قاچاقچی نیز دستگیر شدند.

مفخمی شهرستانی ادامه داد: در اجرای این طرح، ۱۳۳ نفر سارق دستگیر و در اعتراف آنان ۲۷۳ فقره انواع سرقت کشف شد.

وی بیان کرد: در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در اراک همچنین ۷ قبضه سلاح غیر مجاز از متخلفان کشف شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی در پایان تلفن‌های ۱۱۰ و ۱۹۷ را مهم‌ترین پل‌های ارتباطی پلیس با مردم خواند و گفت: این سامانه‌های ارتباطی در تمامی ساعات شبانه روز آماده دریافت گزارش‌ها و پاسخگویی به انتقادها، پیشنهادها، نقطه نظرات و هر گونه پیام تقدیر از نوع عملکرد کارکنان ناجاست.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0