تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021

دست رد دادگاه تجدید نظر آمریکا به سینه ترامپ در تحریم وی‌چت

  • 06 آبان 1399 - 14:35


دادگاه نهم تجدید نظر آمریکا شب گذشته اعلام کرد که درخواست وزارت دادگستری آمریکا برای لغو حکم ممنوعیت تحریم وی‌چت را رد کرده است.


به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز،  اواسط ماه سپتامبر بود که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، طی فرمانی اجرایی خواستار حذف دو نرم افزار چینی تیک‌تاک و وی‌چت از بسترهای فروش نرم‌افزار گوگل و اپل در آمریکا شد.

با شکایت کاربران وی‌چت دادگاهی در سانفرانسیسکو اجرای این حکم را که قرار بود در روز 20 سپتامبر رسما آغاز شود را موقتا متوقف کرد.

قاضی این دادگاه که بیلر نام داشت چند روز پیش اعلام کرد دلیلی نمی‌بیند که به درخواست دادگستری آمریکا حکم صادره را تغییر دهد.

پس از این مسئله وزارت دادگستری آمریکا پای این پرونده را به دادگاه نهم تجدید نظر در این کشور باز کرد. اما پیش‌بینی می‌شد که این دادگاه تا پیش از ماه دسامبر اقدامی در این زمینه انجام ندهد.

با این حال شب گذشته این دادگاه هم اعلام کرد که تقاضای وزارت دادگستری آمریکا برای لغو حکم قاضی بیلر و تحریم شدن وی‌چت را رد کرده است.

سه قاضی حاضر در این دادگاه می‌گویند دولت نتوانسته ثابت کند که وی‌چت می‌تواند برای امنیت ملی مردم آمریکا مخاطره آمیز باشد.

البته دادگاه نهم تجدید نظر آمریکا می‌گوید در ژانویه سال آینده به تفصیل به این پرونده خواهد پرداخت.

وی‌چت ده‌ها میلیون کاربر روزانه در آمریکا دارد، بسیاری از دانشجویان چینی مقیم آمریکا، اتباع آمریکایی مقیم چین و کسانی که با چینی‌ها ارتباط تجاری دارند استفاده  از این نرم افزار چند منظوره دارند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها