تاریخ : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 6 شوال 1442 Monday, 17 May , 2021

دست صندوق حمایت از قهرمانان برای واکسینه کردن پیشکسوتان بسته است

  • 23 فروردین 1400 - 18:15

‌ پیشکسوت شنا و شیرجه تاکید کرد صندوق حمایت از قهرمانان به تبع شرایط کنونی کشور و کمبود واکسن دستش در این خصوص بسته است وگرنه از اقدام موثر برای واکسیناسیون پیشکسوتان دریغ نمی‌کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، تقی عسگری در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: این روزها باید بیشتر از قبل مراقبت کرد. متاسفانه واکسیناسیون کرونا در کشور ما روند کندی دارد و آن هم به دلایل مختلف از جمله کمبود واکسن برمی گردد.

وی ادامه داد: تولید، تایید و توزیع واکسن ایرانی هم زمان می‌برد و تنها کاری که باید در این دوران کرد مراقبت بیشتر است. هر چند واکسن نمی‌تواند مصونیت قطعی بیاورد و حتی دیده شده است به دلیل تولید در زمان کوتاه واکسن‌های کنونی در برخی افراد با عوارضی همراه بوده است.

عسگری با بیان اینکه در خصوص واکسیناسیون پیشکسوتان دست صندوق بسته است، افزود: شرایط دشواری در خصوص کرونا بر کشور حاکم است. دکتر ابطحی در دوران مدیریت خود در حد توان هر کاری توانسته برای پیشکسوتان انجام داده و به جرات می‌توان گفت از تمام مدیرهای قبلی صندوق موثرتر بوده است.

این پیشکسوت ورزش کشور ادامه داد: با آمدن دکتر ابطحی در راس مدیریت صندوق حمایت تحولات گسترده‌ای صورت گرفته و صندوق تبدیل به خانه پیشکسوتان شده است. بنده به عنوان یکی از قدیمی ترین قهرمانان ورزش کشور از شخص دکتر ابطحی تشکر کرده و برای ایشان و همکارانشان آرزوی سلامتی دارم.

وی با اشاره به پیگیری و تماس‌های صندوق در خصوص تسهیل در روند درمان و بیمه همسرش افزود: متاسفانه همسر من هم به کرونا دچار شد و کرونا در کمین من هم بود. خوشبختانه تاکنون توانسته‌ام سلامت خود را حفظ کنم. تنها باید امیدوار بود که این ویروس هر چه زودتر سایه شوم خود را از سر دنیا بردارد.

تقی عسگری متولد بهمن ماه سال ۱۳۰۳ است و در مسابقات بازی‌های آسیایی دهلی نو سال ۱۳۳۰ موفق شد در دو رشته سکو و شیرجه دو مدال نقره کسب کند. وی همچنین در سال ۱۳۲۳ نایب قهرمان مسابقات قهرمانی کشور شد و از آن سال تا سال ۱۳۴۴ به طور متناوب در یازده دوره از مسابقات قهرمانی کشور شرکت کرد و عمر قهرمانی‌اش ۲۱ سال طول کشید. در این یازده دوره، ۹ بار قهرمان و دو بار هم نایب‌قهرمان شد. آخرین سالی که عسگری در مسابقات قهرمانی کشور شرکت کرد ۴۱ ساله بود و پس از کسب مقام نخست از مسابقات خداحافظی کرد.

گفتنی است صندوق حمایت در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۹۸ از تقی عسگری به همراه عبدالله موحد پیشکسوت کشتی و حسن حبیبی پیشکسوت فوتبال تجلیل به عمل آورد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها