تاریخ : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 12 رمضان 1442 Friday, 23 April , 2021

دشمنان درصدد ایجاد کینه و دشمنی میان مسلمانان هستند

  • 07 آبان 1399 - 11:38

رشت- مدیر حوزه علمیه اهل سنت تالش با تأکید بر ضرورت دشمن شناسی و حفظ مسیر دینی، گفت: دشمنان درصدد ایجاد کینه و دشمنی میان مسلمانان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عزت شیخ صبح چهارشنبه در همایش وحدت بین علمای شیعه و سنی گیلان در مصلای امام خمینی (ره) رشت عنوان کرد: باید با وحدت خود به دشمنان نشان دهیم که تربیت شدگان مکتب اسلام و پیامبر (ص) از جایگاه ارزشی فراتر از آنچه می‌گویند برخوردار هستند و می‌توانند با عمل به دستورات پیامبر با یکدیگر زندگی مسالمت آمیزی داشته باشند.

مدیر حوزه علمیه اهل سنت تالش با بیان اینکه عبادت و بندگی برای خداوند و اکرام و احترام به مردم از آموزه‌های اسلام و سیره پیامبر است، بیان کرد: خداوند به وسیله وجود با برکت پیامبر (ص) کینه‌ها را از بین برد و محبت ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه کینه‌ها از سوی دشمنان اسلام، برای مسلمین تولید می‌شود و آنها می‌خواهند که بین امت اسلام کینه و دشمنی شکل گیرد، افزود: جای تأسف است که به خاطر عملکرد ناصواب عده‌ای از مسلمانان وابسته به دشمن، در مسیری قرار گرفتیم که دشمن می‌خواهد.

عزت شیخ با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حجت شرعی را در جامعه مطرح کردند که جامعه مسلمان باید به حدود و مقدسات یکدیگر احترام بگذارند، گفت: دستاورد بشر امری نسبی است و هر آنچه داریم از مبانی دینی بوده که نشأت گرفته از تعالیم پیامبر است.

مدیر حوزه علمیه اهل سنت تالش با تاکید بر ضرورت دشمن شناسی و حفظ مسیر دینی با استفاده از نقاط اشتراک میان مسلمانان، خاطرنشان کرد: طبق آیات قرآن، باید به سیره نبوی یعنی اکرام و احترام به انسان‌ها و از بین بردن دشمنی‌ها تمسک بجوییم.

وی تصریح کرد: اصل اتحاد داشتن در دین ما مبنا دارد و هر اندازه که اختلاف در جامعه وجود داشته باشد به همان اندازه انسان ضعیف‌تر می‌شود و این مسیر، جهل است لذا مهمترین اصل وحدت، همکاری و تعامل با یکدیگر است.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code