• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

دعوای نهادهای مذهبی قطر و عربستان؛ «کسی جز اسرائیل از موضع شما استقبال نکرد»

  • 26 آبان 1399 - 20:21


پس از بیانیه هیأت سعودی «کبار العلماء»‌ علیه اخوان المسلمین، دبیرکل اتحادیه علمای مسلمین مستقر در قطر، در انتقاد از بیانیه یادشده تصریح کرد که این بیانه تنها مورد قبول رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «علی القره داغی» دبیر کل سازمان موسوم به «اتحادیه علمای مسلمین»، امروز (دوشنبه) بشدت از بیانیه هیأت سعودی «کبار العلماء» انتقاد کرد.

هیأت سعودی کبارالعلماء اخیرا در بیانیه‌ای علیه جماعت اخوان المسلمین این جماعت را به تبعیت از دولت سعودی، گروهی تروریستی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه «الجزیره»،‌ دبیر کل اتحادیه علمای مسلمین در حساب کاربریش در توئیتر با ضمیمه کردن واکنش حساب کاربری وابسته به رژیم صهیونیستی درباره بیانیه یادشده، نوشت: «بیانیه هیأت سعودی کبار العلماء مورد رضایت و قبول جهان عرب و اسلام قرار نگرفته و تنها  مورد قبول رژیم غاصب سرزمین‌های عربی، سرزمین‌های مسلمانان، قدس و [مسجد] الاقصی واقع شده است».

بیانیه هیأت سعودی کبار العلماء در حالی صادر شده است که وزارت کشور سعودی در ماه مارس سال ۲۰۱۴ در راستای حمایت از موضع نظام مصر پس از کودتای نظامی علیه «محمد مرسی» رئیس‌جمهور وقت این کشور، اخوان المسلمین را گروهی تروریستی اعلام کرده بود.

پس از صدور بیانیه‌ هیأت کبار العلماء که به نوعی بیانگر تشدید اختلافات میان قطر و عربستان سعودی است، اخوان المسلمین و از جمله اتحادیه علمای مسلمین که نهادی مورد حمایت کشور قطر است، بشدت از بیانیه یادشده انتقاد کردند.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.