دفاعیه نیکوخصال در مجمع عمومی فدراسیون جهانی شطرنج/ ورزش را آلوده سیاست نکنید

  • 17 آذر 1399 - 14:16

مجمع عمومی فدراسیون جهانی شطرنج با حضور سرپرست فدراسیون ایران به صورت آنلاین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون شطرنج، مجمع عمومی فدراسیون جهانی شطرنج به ریاست آرکادی دوورکوویچ به شکل آنلاین برگزار شد و در آن دستور جلسات مربوط به عملکرد فدراسیون جهانی در سال جاری مورد بررسی قرار گرفت. سپس به مسائل مالی، هزینه کرد و بودجه 2021 فیده پرداخته و رای گیری انجام شد.

فدراسیون انگلیس در روزهای گذشته علیه ایران  هجمه بسیاری وارد کرده بود که این موضوع مورد حمایت فدراسیون کانادا نیز بود، اما در نهایت ریاست فدراسیون جهانی، ایران را مورد حمایت قرار داد. البته فدراسیون‌های الجزایر، مصر، فرانسه، مالزی و چند کشور دیگر  موضوع محرومیت ایران را نادرست دانستند و درخواست کردند که از دستور جلسه خارج شود.

فرهاد نیکو خصال سرپرست فدراسیون به نمایندگی از جامعه بزرگ شطرنج دفاعیه‌ای را تهیه کرده بود و آن را به صورت آنلاین ارائه کرد که ایران همیشه به جنبش و نهضت المپیک معتقد بوده و همه را به بازی جوانمردانه تشویق می‌کند. ضمن اینکه فدراسیون ایران صریحا اعلام کرد که تابع جنبش و نهضت المپیک است.

نیکوخصال عنوان کرد: جای تعجب بود که استاد بزرگ نایجل شورت دوباره بعد از شش ماه  موضوع را مطرح کرد. مگر در این مدت چه اتفاق خاصی افتاده بود که او دوباره موضوع را بازگو می‌کند. حرف‌های وی باعث می‌شود تا ورزشکاران ایرانی نتوانند تمرکز داشته باشند.

سرپرست فدراسیون به فدراسیون شطرنج انگلستان و کانادا پیشنهاد داد بجای دخالت در امور دیگر فدراسیون‌ها سعی کنند تا ورزش شطرنجشان وارد کمیته ملی المپیک‌شان کنند. همانطور که شطرنج ایران جزو بدنه کمیته ملی المپیک است. این موضوع سبب شد افرادی که می‌خواستند به اهدافشان برسند دست پیدا نکنند.

در ادامه رئیس فدراسیون جهانی شطرنج نه برای ایران بلکه برای تمامی فدراسیون‌های جهانی بیانیه‌ای را تنظیم کرد که از این پس هیچ بازیکن و یا داوری بایکوت نشود و اگر چنین اتفاقی بیافتد آن فدراسیون جریمه خواهد شد.

همچنین فرهاد نیکوخصال از فدراسیون جهانی کانادا و انگلیس خواست که ورزش را آلوده سیاست نکنند.

در پایان نیز فدراسیون شطرنج ایران پیشنهاد میزبانی هیئت رئیسه جهانی در تهران بعد از کرونا داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0