• امروز : دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 2 August - 2021

دلیل حضور روسیه در مسابقات والیبال نوجوانان جهان/ طلوع‌کیان: تعجب می‌کنم دوستان از حذف روسیه صحبت می‌کنند

  • 31 خرداد 1400 - 5:42


مربی تیم ملی والیبال جوانان کشورمان گفت: نمی‌دانم چرا برخی دوستان از حذف تیم والیبال نوجوانان روسیه از مسابقات قهرمانی اروپا صحبت می‌کنند.

علیرضا طلوع‌کیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در واکنش به اظهارات جعفر هوتهم مبنی بر بی‌خبری‌اش از دلیل حضور روسیه در رقابت‌های نوجوانان جهانی اظهار داشت: مسابقات قهرمانی نوجوانان اروپا شهریور ماه سال گذشته در کشور ایتالیا برگزار شد. با توجه به شرایط بد در اروپا به دلیل شیوع ویروس کرونا، عدم پرواز هواپیما، عدم اجازه والدین بازیکنان، تیم‌های روسیه و فنلاند و فرانسه و اسلواکی در این دوره از مسابقات حضور پیدا نکردند.

وی با بیان اینکه روسیه مقام‌دوم رنکینگ نوجوانان جهان را دارد، خاطرنشان کرد: مسابقات نوجوانان جهان ۲۰ تیمی است و قاره اروپا ۶ سهمیه دارد که تیم‌های ایتالیا، جمهوری چک، لهستان، بلغارستان، آلمان و بلژیک از اروپا در این مسابقات حضور پیدا کردند. به همین دلیل روسیه از سهمیه اروپا به مسابقات نوجوانان جهان صعود نکرده است.

مربی تیم ملی والیبال جوانان ایران، عنوان کرد: با توجه به انصراف تیم‌های کره‌جنوبی، ژاپن، چین تایپه، آمریکا و پورتوریکو از حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان فدراسیون جهانی کمبود این تیم‌ها را به ترتیب از رنکینگ خود جایگزین کرد و به این ترتیب تیم ملی روسیه که در رده دوم رنکینگ فدراسیون جهانی قرار دارد برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کرد.

طلوع‌کیان خاطرنشان کرد: به این ترتیب روس‌ها توانستند به مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان راه پیدا کنند. تعجب می‌کنم که دوستان عنوان کردند روسیه از مسابقات قهرمانی اروپا حذف شده است، چون این تیم اصلاً در مسابقات نوجوانان اروپا حضور پیدا نکرده بود که ببازد و حذف شود!

انتهای پیام/مربی تیم ملی والیبال جوانان کشورمان گفت: نمی‌دانم چرا برخی دوستان از حذف تیم والیبال نوجوانان روسیه از مسابقات قهرمانی اروپا صحبت می‌کنند.

خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.