تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

دموکرات‌ها درخواست برای شفافیت مالیاتی رئیس جمهور آمریکا را پس گرفتند

  • 15 آبان 1399 - 13:49


دموکرات‌های آمریکا با افزایش احتمال پروزی نامزد این حزب در انتخابات، درخواست برای تصویب قانون ایالتی دسترسی به پرداخت‌های مالیاتی رئیس جمهور را از دادگاه پس گرفتند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با افزایش احتمال پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، این حزب درخواست برای تصویب قانونی ایالتی برای بررسی پرداخت‌های مالیاتی رئیس جمهور این کشور را پس گرفت.

به نوشته پایگاه خبری «هیل»، دموکرات‌ها در اقدامی علیه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا تصویب قانونی برای ایجاد شفافیت در وضعیت پرداخت‌های مالیاتی رئیس جمهور را خواستار شده بودند.

«ریچارد نیل» عضو دموکرات و رئیس کمیته رویکرد‌ها و روش‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا به صورت داوطلبانه این درخواست را از قاضی منطقه کلمبیا پس گرفت.

با اینکه این اقدام درست در آستانه پیروزی بایدن انجام شده است، سخنگوی این کمیته در توضیح علت آن گفت: «به توصیه شورا، این کمیته درخواست خود را پس گرفته و بر پرونده‌ای فدرال برای دستیابی به پرداخت‌های مالیاتی رئیس جمهور تمرکز خواهد کرد».

جو بایدن تا ظهر روز پنجشنبه توانسته ۲۶۴ رأی از ۱۷۰ رأی الکترال را برای تصاحب کاخ سفید کسب کند و در صورتی که ۶ رأی الکترال ایالت نوادا را نیز به‌دست آورد، پیروز انتخابات خواهد بود.

با این حال ترامپ و نزدیکانش با ادعای تخلفات گسترده و بی اعتبار بودن بخشی از آرای پستی، در تلاش هستند نتیجه را به سود خود تغییر دهند.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها