شهرستان ها

دهکده های موقوفه کشاورزی در کشور راه اندازی می شود

قائمشهر- مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه درحال راه اندازی دهکده های کشاورزی هستیم، گفت: هزار مرکز درمانی، ۱۲ هزار مدرسه موقوفه در کشور وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی باقرزاده ظهر شنبه در همایش بزرگ وقف احسان ماندگار در قائمشهر در این مراسم، اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه دو وظیفه مهم حفظ اصل موقوفه و اجرای امینانه موقوفات را به عهده دارد.

وی در خصوص موقوفات کشور گفت یکهزار مرکز درمانی موقوفه و ۱۲ هزار مدرسه وقفی و ۲۰۰ هزار موقوفه موارد متفرقه در کشور وجود دارد و همچنین یک میلیون و ۴۰۰ هزار رقبه مستأجر داریم.

باقرزاده از راه‌اندازی دهکده‌های کشاورزی خبر داد و افزود: در حال راه اندازی این دهکده‌های کشاورزی هستیم و همچنین در بحث علم و فناوری دانش‌های بروز و انرژی خورشیدی، اوقاف اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

مازندران در بحث موقوفات رتبه سوم کشور را داراست

حجت الاسلام ابراهیم حیدری مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران در این همایش با بیان اینکه این استان بیشترین امامزاده و رقبات کشور را دارد، گفت: با توجه به اینکه اکثر موقوفات مقید به زمان و مکان هستند در امر موقوفات سومین استان کشور هستیم.

وی درخصوص اقدامات اجرایی اداره اوقاف استان مازندران عنوان کرد: پس از شروع ویروس کرونا در کنار مردم بودیم و بیش از ۹۰ هزار سبد کالا بین نیازمندان توزیع شد و همچنین در موج اول شروع بیماری کرونا در ۱۲ امامزاده بیش از ۸ هزار ماسک تولید و توزیع شد و ۷ دستگاه تنفس برای بیمارستان‌ها خریداری شد.

حیدری بهترین ترویج فرهنگ وقف را اجرای امینانه آن دانست و خاطرنشان کرد: اداره اوقاف مازندران در امر آزادی زندانیان هم اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

مدیرکل اداره اوقاف و خیریه استان مازندران با بیان اینکه در سال جاری ۱۱۶ وقف جدید داشتیم، تصریح کرد: امسال یکی از واقفین ۷۰ میلیارد تومان اهدا کرد و یک واقف هم در شهرستان نور ۴ واحد مجتمع بزرگ را به امر وقت اختصاص داد و یک یتیم خانه هم احداث کرد.

حیدری افزود: همچنین واقفی دیگر ۲۳ میلیارد تومان موقوفه را برای کسانی که به حرم امام رضا مشرف می‌شوند و یا مشکل مالی دارند و خانواده‌های بد سرپرست اهدا کرد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا