دوحه؛ حل بحران قطر، با عادی‌سازی، هیچ ارتباطی ندارد

  • 14 آذر 1399 - 14:37
دوحه؛ حل بحران قطر، با عادی‌سازی، هیچ ارتباطی ندارد


وزیر خارجه قطر تأکید کرد که این کشور به حل بحران خلیج فارس خوش‌بین است، ولی همه مشکلات، طی یک روز حل نخواهد شد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر تأکید کرد که حل بحران این کشور با سایر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، «یک روزه» نیست.

شبکه خبری الجزیره به نقل از آل ثانی گزارش داد: «ما به حل بحران خلیج [فارس] خوش‌بین هستیم، ولی نمی‌توانیم بگوییم که همه مشکلات، طی یک روز حل خواهد شد».

وی تأکید کرد که هر گونه راهکاری برای حل بحران کشرهای حاشیه خلیج فارس، باید فراگیر باشد و اتحاد خلیج فارس را حفظ کند.

وزیر خارجه قطر ابراز امیدواری کرد که کارها در مسیر درست حرکت کند، «ولی نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که این اقدام، فوری خواهد بود یا این درگیری را کاملا حل خواهد کرد».

آل ثانی در عین حال گفت که حل این بحران، «به توافقات آبراهام یا هر گونه عادی‌سازی با اسرائیل، هیچ ارتباطی ندارد».

امارات، بحرین و سودان در جریان این توافقات، روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کردند. عربستان سعودی نیز تأکید دارد که این توافق با صهیونیستها باید صورت بگیرد و از آن حمایت می‌کند.

عربستان، مصر، امارات و بحرین از پنجم ژوئن ۲۰۱۷ روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کردند و ضمن محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور،  ۱۳ شرط از جمله کاهش روابط با تهران، تعطیلی شبکه الجزیره و قطع حمایت از اخوان‌المسلمین و حماس را از برای از سرگیری این روابط تعیین کردند.

دوحه همواره بر ضرورت حل بحران خلیج فارس از طریق گفت‌وگو و بدون اعمال هیچ گونه پیش شرطی تاکید کرده است چیزی که کویت  و عمان هم برای پیشبرد آن از طریق میانجی‌گری دراین قضیه تلاش می‌کنند.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0