تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

دورکاری مصوبه دولت است/ مدیران استان سمنان جسارت اجرا ندارند

  • 22 آبان 1399 - 0:07

سمنان- مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحول اداری استانداری سمنان با بیان اینکه دورکاری با هر میزانی از تناسب کارمندان مصوب دولت و بلامانع است، گفت: مدیران استانی جرئت و جسارت اجرای آن را ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن سعدالدین در نشست ستاد مقابله با کرونای استان سمنان که شامگاه چهارشنبه در محل استانداری برگزار شد، با بیان اینکه کمیته ادارات و سازمان‌های ستاد، دستورالعمل‌های صادر شده را ابلاغ می‌کند، بیان کرد: تاکید ما این است که مدیران دستگاه‌های اجرایی به صورت خود اظهاری مسائلی که منتقل می‌شود را در قبال کرونا رصد کند.

وی با بیان اینکه تاکنون چهار فرم خود اظهاری به دستگاه‌های اجرایی ارسال شده است، تاکید کرد: هر فرم ۳۰ مؤلفه دارد که باید دز قبال مسائل بهداشتی و پروتکل‌های ایمنی کرونا رعایت شوند و به نوعی یک تمرین هم برای دستگاه‌های اجرایی محسوب می‌شود که بتوانند وظایف خود را انجام دهند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحول اداری استانداری سمنان از بازرسی ادارات در ماه‌های اخیر خبر داد و تاکید کرد: ۱۹۰ دستگاه به صورت حضوری بازرسی و ۶۵ دستگاه نیز به صورت تلفنی مجدداً پیگیری شده است تا کارهای مرتبط با کرونا به خوبی انجام شود همچنین جلسات گروهی با ادارات برای رصد فعالیت‌های پروتکل‌های و ارائه پیشنهادات بهینه در سطح استان برگزار می‌شود.

سعدالدین با بیان اینکه یکی از کار ویژه‌های کمیته ادارات و سازمان‌های ستاد مقابله با کرونای استان سمنان، اطمینان از اجرای درست مصوبات ستاد در ادارات است، گفت: تاکید ما این است که از همه ظرفیت دستگاه‌های اداری برای خدمت رسانی استفاده شود و هیچ کجا تاکید نشده که فعالیتی در دوران کرونا تعطیل شود و لذا باید خدمات از سوی مدیران حتی با اصلاح فرایندها و ارتقای خدمت رسانی نسبت به قبل، انجام شود.

وی با بیان اینکه بانک‌ها به دلیل سطح گستره‌ای که دارند در زمینه مقابله با کرونا نیازمند توجه بیشتر هستند، ابراز کرد: با بانک‌های سطح استان در راستای مسائل بهداشتی، ترویجی، آموزشی، قرنطینه، غربالگری، ضدعفونی و … پیگیری شده است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحول اداری استانداری سمنان از تعیین یک بازرس در هر اداره برای اجرای مصوبات ستاد کرونا خبر داد و بیان کرد: این بازرس همچنین روند رسیدگی به مصوبات و دستورالعمل‌های حوزه بهداشتی را مد نظر قرار می‌دهد.

سعدالدین بیان کرد: بخش‌نامه دورکاری در سال ۸۹ مصوب دولت بوده و جاری است لذا دستگاه‌ها برای دورکاری کردن همکاران شأن منع قانونی ندارند و هر نسبتی از اعضا و کارکنان که بخواهند دورکاری کنند، بدون محدودیت قابل پیگیری است از سوی دیگر مدت زمان این طرح که ابتدا شش ماه بود نیز در دولت یازدهم برداشته شده اما مدیران ما جرأت این امر را ندارند که کارکنان خود را به خانه بفرستند و شاید دلیل آن نیز این باشد که شرح وظایفی را نتوانسته‌اند برای کارکنان تعیین کنند و آن تضمین لازم برای کاربری امورات ادارات را نتوانسته‌اند بیابند و از سوی دیگر زیرساخت لازم فناوری را نیز نمی‌توانند فراهم کنند.

وی با بیان اینکه درصدی به کارمندان دورکاری برای تهیه زیراست اینترنت داده می‌شود، بیان کرد: متأسفانه نتوانسته‌ایم ادارات را آنطور که باید و شاید خلوت کنیم از طرف دیگر ادارات ما از مکان‌های محدودی برخوردار هستند و لذا دیده می‌شود که در یک اتاق پنج کارمند حضور دارند که این امر مشکل‌زا خواهد بود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها