دوست دارم سپاهان قهرمان لیگ شود

  • 02 مرداد 1400 - 14:37
دوست دارم سپاهان قهرمان لیگ شود

اصفهان- پیشکسوت تیم‌های سپاهان، پرسپولیس و استقلال گفت: من به عنوان یک بازیکن که فوتبال خود را مدیون سپاهان بوده و بازوبند این تیم را به بازو بستم دوست دارم تیم سپاهان قهرمان لیگ برتر شود.

سید مهدی سید صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در خصوص وضعیت سپاهان در هفته‌های پایانی لیگ برتر اظهار داشت: دلیل اصلی قدرت سپاهان در دهه هشتاد و اوایل دهه نود حفظ شاکله اصلی این تیم بود که به قهرمانی سال ۹۲ فرکی نیز منجر شد.

وی افزود: عدم تغییر ساختار سپاهان باعث شد این تیم به قهرمانی‌های متوالی لیگ برتر و فینال آسیا برسد و این برآمده از عدم تغییرات جدی در سپاهان بود و تعداد اندکی بازیکن از تیم کم می‌شد و تعداد کمی نیز به تیم اضافه می‌شد و شاید ستاره آن‌چنانی نداشتیم ولی به معنای واقعی یک تیم بودیم.

شاکله سپاهان دهه ۹۰ خراب شد

پیشکسوت تیم‌های سپاهان، پرسپولیس و استقلال ادامه داد: بعد از آخرین قهرمانی سپاهان و دهه ۹۰ شاکله تیم را کسانی که خود را سپاهانی می‌دانستند نابود کردند و این تیم نابود شد و ۱۶-۱۵ بازیکن از تیم جدا شد و بازیکنانی که سال‌ها کنار یکدیگر بازی می‌کردند به یکباره از تیم جدا شدند.

وی اضافه کرد: در دهه ۹۰ بازیکنانی به سپاهان آمدند که در حد و اندازه این تیم نبودند زیرا این تیم دیگر قطب فوتبال ایران نبود و وقتی شاکله تیم بهم ریخت بازیکنان با برنامه بلند مدت خریداری نشدند و سالیانی طول کشید تا با حضور آقای قلعه نویی یک تیم خوب کنار هم قرار گرفت.

سید صالحی تصریح کرد: در فصل جاری لیگ برتر با آمدن ساکت و نویدکیا که از بدنه سپاهان بودند تیم قدرت دوباره گرفت، تفکرات محرم به ساختار بازیکنان موجود در سپاهان نزدیک تر بود زیرا آنها بازیکنان تکنیکی سرعتی بودند که نیاز داشتند روی زمین بازی کنند و تفکر محرم نیز بازی‌سازی از عقب زمین بود.

سپاهان و پرسپولیس طلایه داران تاکتیک لیگ برتر

وی با تمجید از سبک بازی پرسپولیس و سپاهان گفت: دو تیم در لیگ برتر امسال فوتبال ایران بازی چشم نوازی را انجام دادند یکی سپاهان و دیگری پرسپولیس که بازیکنانی با توانایی اجرا کردن تاکتیک‌های مختلف را دارند و این بازیکنان توانایی بازی مالکانه و استفاده از تمام زمین را داشتند.

پیشکسوت تیم‌های سپاهان، پرسپولیس و استقلال افزود: سپاهان امسال لیگ برتر را با تفکر محرم آغاز کرد که با تفکر بازی تهاجمی به لیگ برتر آمد و در ساختار دفاعی اوایل فصل مشکل داشتند که رفته رفته حل شد تا آخر لیگ که همه چیز دست سپاهان بود که در این شرایط اعتماد به نفس بالای بازیکنان خیلی مهم است ولی سپاهان یکی دو بازی امتیازات را از دست داد و پرسپولیس به صدر جدول رسید.

وی ادامه داد: در این دو هفته آخر پرسپولیس و سپاهان شانس قهرمانی دارند اما پرسپولیس دو امتیاز بیشتر دارد و با تفاضلی که در بازی با ماشین سازی به دست آورد که این کار سپاهان را روی کاغذ سخت کرد ولی فوتبال بازی نانوشته است.

سید صالحی با بیان اینکه هر تیمی که بتواند بازیکنان تأثیرگذار بیشتری داشته باشد در دو هفته پایانی عملکرد بهتری خواهد داشت، تصریح کرد: من به عنوان یک بازیکن که فوتبال خود را مدیون سپاهان بوده و بازوبند این تیم را به بازو بستم و با پیراهن سپاهان به فوتبال ایران معرفی شدم دوست دارم تیم سپاهان قهرمان شود.

وی افزود: در جایگاه پیشکسوت و فنی قاعدتاً تیمی که زحمت بیشتری کشیده باشد نزدیک به قهرمانی است و اگر احساسی تصمیم نگیریم و واقع بین باشیم و به جدول نگاه کنیم پرسپولیس روی کاغذ شانس بیشتری دارد.

تراکتور قربانی بی تجربگی می‌شود؟

پیشکسوت تیم‌های سپاهان، پرسپولیس و استقلال در خصوص تقابل پرسپولیس و تراکتور و احتمال توقف پرسپولیس به سود سپاهان گفت: تراکتور در دو سه سال اخیر با کمک زنوزی هزینه زیادی کرده است اما به خاطر سو مدیریت این تیم بهم ریخت، اول فصل این تیم با علیرضا منصوریان، حاج صفی، شجاعی و دژاگه فصل را شروع کرد ولی به مرور وارد حاشیه شد.

وی با اشاره به ساختار دفاعی آسیب پذیر تراکتور اظهار داشت: بعد از رفت و آمد رسول خطیبی به تیم تراکتور، این تیم رو به بازیکنانی آورد که سال‌های اول بازی در لیگ برتر را تجربه می‌کنند و اگر به لحاظ دو کفه ترازو نگاه کنیم تراکتور تجربه کمتری نسبت به پرسپولیس دارد ولی با این وجود بازی را نمی‌توان به طور کامل پیش بینی کرد.

ذوب آهن ماندنی است

سید صالحی در خصوص وضعیت ذوب آهن در دو هفته پایانی لیگ برتر تصریح کرد: ذوب آهن سه امتیاز با سایپا دارد و اگر سایپا گل گهر را شکست می‌داد کار برای ذوب آهن سخت می‌شد چون ذوب آهن از نساجی شکست خورد ولی تفاضل گل ذوب آهن از سایپا بهتر است و احساس می‌کنم ذوب آهن در لیگ می‌ماند.

وی ادامه داد: اگر کادر فنی دو تیم سایپا و ذوب آهن نیز دیده شود سعید اخباری تجربه کمتری نسبت به مجتبی حسینی دارد و فکر می‌کنم سایپا تیم سقوط کرده لیگ بیستم لقب می‌گیرد.

سید صالحی در پایان گفت: امیدوارم هواداران سپاهان پشت این تیم بمانند و بازیکنان ان نیز قدر این پیراهن را بدانند و به عشق آن بجنگند.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0