بین الملل

دوسوم آمریکایی‌ها در انتخابات بعدی به بایدن و ترامپ رأی نمی‌دهند


بر اساس نتایج یک نظرسنجی، دوسوم شهروندان آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ به بایدن و ترامپ رأی نخواهند داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بر اساس یک نظرسنجی جدید، بخش اندکی از جامعه آمریکا از حضور «جو بایدن» یا «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ این کشور استقبال می‌کنند.

به نوشته نشریه «نیوز ویک»، نظرسنجی مشترک خبرگزاری «آسوشیتدپرس» و مرکز تحقیقاتی «نورک» نشان داد فقط ۲۸ درصد از آمریکایی‌ها خواستار شرکت بایدن در انتخابات بعدی هستند.

این نظرسنجی به‌طور مشابهی نشان داد که فقط ۲۷ درصد از آمریکایی‌ها از شرکت ترامپ در انتخابات بعدی آمریکا استقبال می‌کنند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، ۷۰ درصد آمریکایی‌ها با شرکت بایدن در انتخابات ۲۰۲۴ و ۷۲ درصد با شرکت ترامپ مخالف هستند.

این نظرسنجی دربازه زمانی سیزدهم تا هجدم ماه ژانویه (۲۳ تا ۲۸ دی) با مشارکت ۱۱۶۱ شهروند آمریکایی انجام شده است.

جو بایدن اخیراً اعلام کرده قصد دارد در انتخابات بعدی آمریکا شرکت کند اما ترامپ تاکنون به طور رسمی شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ را تأیید نکرده است.

بخش دیگری از نظرسنجی آسوشیتدپرس و نورک که پیشتر منتشر شده بود نشان می‌دهد، ۴۳ درصد از آمریکایی‌ها عملکرد دولت بایدن را قبول دارند.

از سوی دیگر، نتایج نظرسنجی مشترک نشریه «پالتیکو» و موسسه «مورنینگ کانسالت» نشان می‌دهد، ۶۸ درصد از آمریکایی‌ها معتقدند کشورشان در مسیر غلطی قرار گرفته است.

با این حال  بایدن هفته گذشته در پاسخ به سؤال خبرنگار مبنی بر این که چطور می‌خواهد مجدداً نظر میانه‌روها و طرفداران احزاب مستقل که در انتخابات ۲۰۲۰ به وی رأی داده‌اند اما هم‌اکنون طبق نتایج نظرسنجی از عملکردش ناراضی هستند، جلب کند، گفت: «من اعتقادی به نظرسنجی‌ها ندارم».

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا