تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

دولت اتیوپی: نیروهای ما به ۹۷ کیلومتری مرکز «تیگرای» رسیده اند

  • 02 آذر 1399 - 15:47

نیروهای دولتی اتیوپی امروز یکشنبه اعلام کردند که در ادامه پیشروی های خود به سوی مرکز ایالت تیگرای در شمال این کشور که تحت کنترل شورشیان است، به ۹۷ کیلومتری آن رسیده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، نیروهای اتیوپی امروز یکشنبه اعلام کردند که در ادامه پیشروی های خود به سوی مرکز ایالت تیگرای در شمال این کشور به ۹۷ کیلومتری آن رسیده اند.

منابع دولتی بیان کردند که نیروهای اتیوپی بر شهر «آیداگا هاموس» که در ۹۷ کیلومتری از «مکلی» مرکز اقلیم تیگرای قرار دارند، مسلط شده اند.

این منابع بیان کردند: نیروهای ما بر شهر آیداگا هاموس واقع در جاده آدیگرات به میکلی مسلط شده اند و در حال پیشروی برای تسلط بر مرکز این ایالت به عنوان هدف نهایی هستند.

نیروهای شورشی تیگرای تاکنون بیانیه ای در این باره در رد یا تایید این اعلامیه دولت مرکزی صادر نکرده اند.

گفتنی است که به دنبال شدت گرفتن درگیری میان نیروهای ارتش اتیوپی و نیروهای محلی ایالت تیگرای این کشور، ارتش اتیوپی تهدید کرد که برای محاصره و تسلط بر مرکز ایالت تیگرای از توپ و تانک استفاده خواهد کرد.

دیجین تسیجانی، سخنگوی ارتش اتیوپی در سخنانی گفته بود: مراحل پیش سرنوشت ساز خواهد بود و شامل محاصره مرکز تیگرای با استفاده از تانک و پایان دادن به نبرد در مناطق کوهستانی است.

دولت اتیوپی روز شنبه با رد تلاش کشورهای آفریقایی برای میانجی گری اعلام کرده بود که نیروهای اتیوپیایی در پیشروی به سمت مرکز استان تیگرای در شمال اتیوپی که هم اکنون در کنترل نیروهای شورشی قرار دارد، شهر دیگری را نیز تصرف کرده‌اند.

دولت اتیوپی همچنین اعلام کرد که نیروهای [شورشیان] مستقر در استان تیگرای در حال تخریب جاده‌ها و پل‌ها برای جلوگیری از پیشروی نیروهای اتیوپی به سمت شهر «مکله» پایتخت این منطقه با حدود نیم میلیون نفر جمعیت هستند.

اما از سوی دیگر، نیروهای شورشی مستقر در منطقه تیگرای برای دشمنان خود که در حال پیشروی به سمت این منطقه هستند، یک «جهنم» را وعده داده و در عین حال، منکر تخریب پل‌ها شدند.

گفتنی است که با آغاز درگیریها از روز چهارم نوامبر سال جاری و در مدت زمانی کمتر از یک ماه صدها و حتی احتمالاً هزاران نفر کشته شده و بیش از ۳۰ هزار تن دیگر نیز به عنوان پناهجو به کشور مجاور، سودان گریخته‌اند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها