تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

دومین دوره مسابقات آزاد کشوری نماچینی آجر در اصفهان برگزار می‌شود

  • 05 آبان 1399 - 19:36

اصفهان- مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اصفهان از برگزاری دومین دوره مسابقات کشوری «نماچینی آجر» در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، آرش اخوان بعد از ظهر دوشنبه در نشست خبری دومین دوره مسابقات آزاد کشوری نما چینی آجر با بیان اینکه آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان تعهد دارد سالانه ۲۲ میلیون نفر ساعت را در بخش خصوصی و دولتی آموزش دهد، اظهار داشت: در حال حاضر ۵۴ مرکز دولتی و یک هزار و ۳۰۰ آموزشگاه تحت پوشش آموزش فنی وحرفه‌ای استان قرار دارند.

وی افزود: آموزش‌هایی که به متقاضیان ارائه می‌شود در دو قالب افراد جویای کار و شاغلان است؛ طی دو سال گذشته آموزش دو گانه را در دستور کار داریم و در صنایع و صنوف آموزش‌های خوبی را داشتیم.

نظام صلاحیت حرفه‌ای در اصفهان اجرا شد

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با بیان اینکه نظام صلاحیت حرفه‌ای را در استان اصفهان پیگیری کردیم، ابراز داشت: برای ارتقای سطح آموزش شاغلان اقدامات ویژه‌ای را در دستور کار قرار دادیم و در این زمینه با مدیران صنایع همکاری ویژه‌ای را داشتیم.

وی ادامه داد: در این زمینه کارگاهی را برای ارتقای مهارت شاغلان برنامه ریزی کرده‌ایم که این امر مستمر خواهد بود.

اخوان با بیان اینکه برای ارتقای مهارت مربی‌های آموزش فنی و حرفه‌ای از ظرفیت صنایع استفاده کرده‌ایم، افزود: در زمینه آموزش آجر نما میزبان همه نماکارهای کشور بودیم و آنها را به صورت تخصصی با آخرین فناوری‌ها آشنا کردیم.

وی افزود: همچنین از ۱۴ تا ۱۷ آبان ماه دومین دوره مسابقات آزاد کشوری نما چینی آجر در اصفهان و همزمان با برگزاری بیست و سومین نمایشگاه جامع صنعت ساختمان برگزار می‌شود که این مسابقات نیز به نوعی کارگاه آموزشی است و برای شرکت کنندگان گواهی مهارت نیز صادر خواهد شد.

یکی از اقدامات مهم برای ترغیب جوانان به مهارت آموزی برگزاری مسابقات است

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم برای ترغیب جوانان به مهارت آموزی برگزاری مسابقات است، ادامه داد: تاکنون چندین دوره مسابقات مختلف با همکاری بخش‌های خصوصی در استان اصفهان انجام شده که می‌توان به مسابقات آرایش مردانه، گل آرایی، نما چینی آجر، تعمیر لوازم خانگی و مسابقات کافی شاپ و نوشیدنی سرد اشاره کرد.

مدیر کل فنی حرفه‌ای استان اصفهان با تاکید بر اینکه در نظر داریم این دست مسابقات را به یک برند ملی تبدیل کنیم، خاطرنشان کرد: سعی بر این است که در این دوره از مسابقات آزاد از حالت روتین بودن خارج شده و به افراد برگزیده در زمینه اشتغال زایی کمک شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۵ شرکت کننده در این دوره از مسابقات نما چینی آجر شرکت کرده‌اند، ادامه داد: پیش بینی می‌شود تعداد شرکت کنندگان به ۳۰ نفر برسد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها