تاریخ : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰ 9 ذو القعدة 1442 Friday, 18 June , 2021

دپارتمان تخصصی قلب خراسان شمالی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

  • 15 آبان 1399 - 18:35

بجنورد- رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از واگذاری دپارتمان تخصصی قلب خراسان شمالی به بخش خصوصی خبر داد و گفت: خدمات با تعرفه‌های دولتی به مردم ارائه می‌شود.

سید احمد هاشمی در گفتگو با مهر در خصوص وضعیت دپارتمان تخصصی جراحی قلب خراسان شمالی اظهار کرد: دپارتمان تخصصی قلب آماده مدتی است که آماده بهره برداری می‌باشد اما به دلیل اینکه پزشک متخصص با تجربه و نیروی انسانی نداشتیم معطل مانده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی بیان داشت: اکنون این مجموعه از طریق واگذاری به بخش غیر دولتی در حال راه اندازی است.

وی افزود: در این راستا ۴ بار مناقصه برگزار شد اما کسی شرکت نکرد و در نهایت از طریق ترک تشریفات با شرکتی وارد مذاکره شدیم و بناست این مجموعه به شکل مدیریتی واگذار شود تا تمام نیرو و هزینه‌ها از طریق این شرکت تأمین شود.

هاشمی با تاکید بر اینکه خدمات با تعرفه دولتی به مردم ارائه خواهد شد، گفت: اگر خود دانشگاه مدیریت دپارتمان را برعهده می‌گرفت ماهانه بالغ بر یک میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در خصوص تعداد کل مبتلایان به کرونا در استان بیان کرد: تاکنون بالغ بر ۸ هزار و ۸۰۰ نفر مشکوک به ابتلای ویروس کرونا در بیمارستان‌های خراسان شمالی بستری شده‌اند که از این تعداد ۴ هزار و ۴۵۱ نفر کووید ۱۹ مثبت بوده‌اند.

وی افزود: تقریباً ۵۱ درصد از فوتی‌های ناشی از ابتلاء به کرونا در ICU بیمارستان‌ها و ۴۹ درصد در بخش‌های معمولی بوده‌اند.

هاشمی در انتها گفت: همچنین ۲۴ درصد از کسانی که فوت شدند، کمتر از ۲۴ ساعت قبل از فوتشان به بیمارستان مراجعه داشته‌اند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها