تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

دیدار روسای ستادهای کل نیروهای مسلح تاجیکستان و روسیه در «مسکو»

  • 26 فروردین 1400 - 12:21


معاون اول وزیر دفاع و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاجیکستان با همتای روسی خود در مسکو دیدار و گفت و گو کردند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «امامعلی صابر زاده» معاون اول وزیر دفاع و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاجیکستان با «والری گراسیموف» همتای روسی خود در مسکو ملاقات کرد.

بنابر گزارش ستاد مرکزی نیروهای مسلح روسیه، در جریان این ملاقات وضعیت و دورنمای توسعه روابط نظامی و نظامی – فنی بین دو کشور به طور مفصل بررسی شد.

همچنین عملکرد پایگاه نظامی ۲۰۱ روسیه در قلمرو تاجیکستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پیش از این، در مسکو نشست کمیته نظامی سازمان پیمان امنیت جمعی برگزار شد که در جریان آن رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه ضمن افتتاح این رویداد به عنوان رئیس این سازمان گفت:«مسکو» خواستار تشدید همکاری‌های نظامی در چارچوب این سازمان است.

وی از شرکت کنندگان این نشست علی رغم تداوم شرایط دشوار اپیدمیولوژیک، به روسیه سفر کردند، ابراز تشکر کرد و گفت: امیدوارم که این نشانه خوبی برای تقویت همکاری‌های نظامی در چارچوب سازمان پیمان امنیت جمعی باشد و نتایج این نشست به تعمیق بیشتر تعامل بین بخش‌های دفاعی کشورهای عضو، کمک خواهد کرد.

جلسه کمیته نظامی سازمان پیمان امنیت جمعی پشت درهای بسته برگزار شد.

در پایان این اجلاس رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد که در سال ۲۰۲۱ میلادی در چارچوب سازمان پیمان امنیت جمعی ۴ رزمایش نظامی مشترک در خاک تاجیکستان و روسیه برگزار می‌شود.

طبق گفته وی، انجام کارهای بیشتر برای بهبود محتوای نظامی سازمان پیمان امنیت جمعی، از جمله عملکرد مرکز واکنش در برابر بحران، ایجاد واحد مشترک محافظت تشعشعی، شیمیایی و بیولوژیکی و پشتیبانی پزشکی، فعالیت سازمان‌های آموزشی و روش‌های اساسی آموزش پرسنل نیروهای حافظ صلح سازمان پیمان امنیت جمعی و متخصصان امنیت اطلاعاتی، مشخص شدند.

سازمان پیمان امنیت جمعی در سال ۲۰۰۲ میلادی تاسیس شد و کشورهای قزاقستان، ارمنستان، بلاروس، قرقیزستان، روسیه و تاجیکستان عضو آن هستند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها