بین الملل

دیدار سه روزه فرماندهان ارتش‌ آمریکا و رژیم صهیونیستی


فرماندهان ارشد ارتش‌ آمریکا و رژیم موقت صهیونیستی در دیداری راهبردی، فرصت‌های توسعه همکاری نظامی را بررسی کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، فرماندهان ارشد ارتش‌ رژیم موقت صهیونیستی و آمریکا به مدت سه روز، دیداری راهبردی برگزار و طی آن آنچه را آمادگی نظامی مشترک برای سناریوهای تشدید تنش منطقه‌ای خوانده شد، بررسی کردند.

ارتش رژیم موقت صهیونیستی اعلام کرد که روز پنج‌شنبه نشست راهبردی و عملیاتی بین ارتش این رژیم و فرماندهی مرکزی آمریکا به پایان رسید.

طبق اعلام ارتش رژیم صهیونیستی، در این دیدار چالش‌های امنیتی پیش‌روی دو ارتش و فرصت‌های توسعه همکاری نظامی مورد بررسی قرار گرفت و هیأت آمریکایی از مرز با لبنان و عملیات مربوط به احداث دیوار امنیتی جدید بازدید کرد و فرماندهان ارشد دو ارتش موضوعات راهبردی و اطلاعاتی را بررسی کردند.

بنابر گزارش خبرگزاری آناتولی، ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که این نشست سه روز به طول انجامید و هیأت آمریکایی شامل ژنرال «جیمز مالوی» معاون فرمانده مرکزی آمریکا، ژنرال «گرگوری گیلوی» فرمانده نیروی هوایی فرماندهی مرکزی آمریکا و ژنرال «برد کوپر» فرمانده ناوگان پنجم آمریکا بود.

همچنین طرف اسرائیلی در این دیدار شامل «هرزی هالوی» معاون رئیس ستاد ارتش، «تومر بار» فرمانده نیروی هوایی و «داود ساعر سلامه» فرمانده نیروی دریایی بود.

بر اساس این گزارش، «اویو کوخافی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز با هیأت آمریکایی دیدار و درباره اوضاع و چالش‌های منطقه‌ای گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام/م


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا