تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

دیدار مقامات جهاد اسلامی و حماس در لبنان با یکدیگر

  • 15 آبان 1399 - 8:29


مقامات جهاد اسلامی و حماس طی دیداری اعلام کردند، وضعیت سخت مسأله فلسطین و موج عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، وحدت بیشتر گروه‌های فلسطینی را می‌طلبد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأتی از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» به ریاست «جهاد طه» با هیأتی از جنبش جهاد اسلامی از جمله «احسان عطایا» نماینده این جنبش در لبنان دیدار کرد.

بر اساس گزارش «قدس پرس»، نمایندگان حماس و جهاد اسلامی در این دیدار اعلام کردند، وضعیت سختی که مسأله فلسطین در آن قرار دارد بویژه پس از موج‌های عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، وحدت و هماهنگی بیشتر با تمامی گروه‌ها و کار در راستای تحقق آشتی فلسطینی جهت مقابله با تمامی چالش‌ها را می‌طلبد.

همچنین، دو طرف از «آنروا» (آژانس کاریابی و امداد ویژه آوارگان فلسطینی‌ وابسته به سازمان ملل) خواستند تلاشی جدید در راستای کاهش رنج آوارگان فلسطینی انجام دهد.

اخیرا حماس و فتح به دنبال ملاقات رهبرانشان با یکدیگر در کشورهای ترکیه، قطر و لبنان درصدد نزدیکی روابط با یکدیگر و رفع شکاف داخلی فلسطین به منظور برگزاری انتخابات سراسری در فلسطین برآمدند.

پس از آن «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس از نشست داخلی این جنبش برای بحث در خصوص توافقات صورت گرفته با جنبش فتح خبر داد.

هنیه در بیانیه‌ای گفت که جنبش حماس بر اهمیت بالای گفت‌و‌گوهای ملی با فتح واقف است و در نشستی تصمیم مناسب در خصوص توافقات صورت گرفته در استانبول را خواهد گرفت. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها