تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021

دیدار نماینده سازمان ملل در امور سوریه با دبیر کل اتحادیه عرب

  • 15 آبان 1399 - 13:44


در دیدار فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه با دبیرکل اتحادیه عرب اعلام شد، بحران سوریه راه‌حل نظامی ندارد و باید برای حل سیاسی آن تلاش شود.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «گیر پدرسون» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه با «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب در مقر این اتحادیه در قاهره دیدار کرد.

بر اساس گزارش روزنامه «الدستور»، در این دیدار درباره آخرین تحولات بحران سوریه در سایه تلاش‌های پدرسون جهت پیشبرد مسیر راه‌حل سیاسی از طریق برگزاری نشست کمیته قانون اساسی سوریه رایزنی شد، کمیته‌ای که شامل نمایندگان دولت سوریه، معارضان و نماینده جامعه مدنی این کشور است.

در ادامه این گزارش آمده، ابوالغیط در دیدار مذکور بر اهمیت توجهی که اتحادیه عرب برای شکست جمود فعلی در پرونده بحران سوریه دارد، تأکید کرد و گفت، این مهم است که خود سوری‌ها خطرناک بودن وضعیت فعلی و لزوم رسیدن به راه‌حلی برای آن را درک کنند.

دبیرکل اتحادیه عرب افزود، بحران سوریه راه‌حل نظامی ندارد و طرف‌های خارجی تأثیرگذار در بحران سوریه باید از خود انعطاف نشان دهند.
پدرسون هم در این دیدار بر اهمیت ادامه تلاش برای یافتن راه‌های خلاقانه جهت سوق دادن طرف‌ها به راه‌حل‌های مطلوب خصوصا در مرحله فعلی تأکید کرد.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه  دوشنبه ۱۲ آبان ماه نیز با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی در خصوص آخرین تحولات سوریه تلفنی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها