تاریخ : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 29 رمضان 1442 Monday, 10 May , 2021

دیده بانی ملخ صحرایی در ۵٠٠ هزار هکتار از اراضی سیستان وبلوچستان

  • 22 آبان 1399 - 12:41

زاهدان- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از دیده بانی ورصد آفت ملخ صحرایی در سطح بیش از۵۰۰ هزار هکتار از اراضی این استان خبر داد.

غلامحسین تیموری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در پی هشدار سازمان جهانی فائو و کارشناسان سازمان حفظ نباتات کشور مبنی بر هجوم مجدد ملخ صحرایی مهاجر برای زمستان گذرانی به سوی مرزهای کشور، این مدیریت در یک برنامه دو هفته‌ای کلیه امکانات وتجهیزات مبارزه شیمیایی با ملخ صحرایی را که در دوره قبل نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفته بود سرویس و آماده بکار کرد.

وی افزود: با ورود دستجات جدید ملخ صحرایی به استان هرمزگان، اکیپ‌های ردیابی در شهرستان‌های جنوبی استان فعال شده تا به محض مشاهده این آفت جهانی خطرناک، کار مبارزه را در اسرع وقت به انجام رسانند وطی سه هفته گذشته تاکنون رد یابی ملخ صحرایی در سطح ۵٠٠ هزار هکتار از اراضی جنوب استان انجام شده است

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان ادامه داد: در دوره قبل هجوم ملخ صحرایی به سیستان و بلوچستان در سطح ۴میلیون و پانصد هزار هکتار دیده بانی و بیش از ١٨١ هزار هکتار از اراضی سطح استان علیه این آفت خطرناک سمپاشی شده است.

وی از همه بهره برداران شوراهای اسلامی، دهیاران و دست اندرکاران بخش کشاورزی خواست در صورت مشاهده دستجات ملخ صحرایی در اسرع وقت به نزدیکترین مرکز جهاد کشاورزی یا مدیریت‌های جهاد کشاورزی گزارش نمایند تا عملیات سرکوب و دفع آفت در کوتاه‌ترین زمان انجام گیرد.

وی درباره خسارت ناشی از این آفات به مزارع کشوری گفت: خوشبختانه گزارشی از خسارت به ما ارائه نشده البته ممکن است به صورت موردی و جزئی در برخی باغات یا مزارع، خسارت‌هایی ایجاد شده باشد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها