دیپلماسی علمی یکی از برنامه‌های مهم وزارت علوم است

  • ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۸
دیپلماسی علمی یکی از برنامه‌های مهم وزارت علوم است

جیرفت – معاون وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری، دیپلماسی علمی را یکی از برنامه‌های مهم وزارت علوم برشمرد و بر تلاش بیشتر دانشگاه‌ها در این زمینه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هاشم داداش پور در آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه جیرفت افزود: دانشگاه‌های کشور در زمینه دیپلماسی علمی با همگرایی و تولید علم دانش بنیان نسبت به رشد و تعالی علمی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها به سمت تربیت دانشجوی کارآفرین حرکت می‌کنند، تصریح کرد: امروز برخی از دانشگاه‌های کشور نسل چهارم را تجربه می‌کنند و این مهم نیز باید در دستور کار تمام دانشگاه‌ها قرار گیرد.

از سرگیری آموزش حضوری دانشگاه در بهمن ماه سال جاری

معاون وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان دانشجویان کشور به آمادگی دانشگاه‌ها برای حضور دانشجویان اشاره کرد و گفت: از ترم بهمن ماه دانشجویان با رعایت مسائل بهداشتی در دانشگاه‌ها حضور می‌یابند و آموزش حضوری از سرگرفته می‌شود.

داداش پور به وجود دانشگاه جیرفت در منطقه جنوب استان کرمان و نیاز منطقه به تأثیرات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی این دانشگاه اشاره کرد و افزود: دانشگاه جیرفت نیاز به حمایت ویژه دارد لذا باید همه مدیران دانشگاه تلاش خود را دوچندان کنند و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز از آنها حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: دانشگاه جیرفت باید اثرگذاری خود را در منطقه بیش از گذشته افزایش دهد و در این راستا با برنامه ریزی هدفمند حرکت کند.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0

    دیدگاهها بسته است.