تاریخ : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 29 رمضان 1442 Monday, 10 May , 2021

رئیس‌جمهور اندونزی: آزادی بیانی که مقدسات را خدشه‌دار کند بسیار اشتباه است

  • 10 آبان 1399 - 16:53


رئیس جمهور اندونزی ضمن محکوم کردن حملات تروریستی اخیر فرانسه گفت، آزادی بیانی که مقدسات را خدشه‌دار کند بسیار اشتباه است.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جوکو ویدودو» رئیس جمهور اندونزی روز شنبه «حملات تروریستی» اخیر فرانسه و اظهارات «امانوئل ماکرون» همتای فرانسوی خود علیه مسلمانان را محکوم کرد.

به نوشته پایگاه خبری «مترو»، ویدودو در پیامی تلویزیونی گفت: «آزادی بیانی که پاکی اصیل و ارزش‌ها و نمادهای مقدس دینی را خدشه دار کند، بسیار غلط است. نباید چنین چیزی را توجیه کرد و باید هرچه زودتر متوقف شود».

رئیس جمهور پرجمعیت‌ترین کشور اسلامی جهان افزود: «مرتبط دانستن دین با اقدامی تروریستی اشتباهی بزرگ است. تروریست‌ها، تروریست هستند».

از سوی دیگر، سخنگوی وزارت امور خارجه اندونزی نیز روز شنبه گفت، سفیر فرانسه در اندونزی فرا خوانده شده و درخصوص «توهین ماکرون به اسلام» و اجازه چاپ کاریکاتورهای موهن علیه پیامبر اسلام، به او اخطار داده شد.

در پی تشدید سیاست‌های اسلام‌ستیزانه دولت ماکرون، فرانسه جوی متشنج را تجربه می‌کند. روز پنجشنبه در دو حادثه تروریستی جداگانه دست‌کم چهار نفر جان خود را از دست دادند و تعدادی زخمی شدند.

در پی آن، «ژان کاستکس» نخست‌وزیر فرانسه روز پنجشنبه گفت، سطح آماده‌باش نیروهای امنیتی در این کشور در پی وقوع دو مورد حلمه با سلاح سرد افزایش یافته است.

اظهارات اسلام‌ستیزانه ماکرون، پس از اقدام معلم تاریخ فرانسوی در انتشار کاریکاتور موهن از پیامبر اکرم (ص) و اصرار ماکرون به ارائه لایحه‌ای ضداسلامی سبب شده تا فرانسه روی خط تنش و ناامنی قرار بگیرد.

تاکنون در بسیاری از کشورهای اسلامی پرچم فرانسه و عکس رئیس‌جمهور آن آتش زده شده یا در برابر سفارت این کشور، تجمعاتی برگزار شده است و مسلمانان خواستار عذرخواهی رسمی مقامات فرانسوی شده‌اند.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها