رئیس‌جمهور لبنان: می‌مانم و به مسؤولیت‌هایم عمل می‌کنم

  • 30 مهر 1399 - 14:19


رئیس‌‌جمهور لبنان در سخنرانی خود از تغییرات منطقه‌ای گفت و ضمن انتقاد از برخی طرف‌ها در لبنان، بر ایستادن در پست خود و ادامه انجام وظایف تأکید کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان امروز (چهارشنبه) در سخنانی خطاب به ملت لبنان اعلام کرد، منطقه به دلیل عوامل منطقه‌ای و بین‌المللی شاهد تغییرات زیادی است، این تغییرات نتایج خود را بر روی همه زمینه‌ها نشان نداده و ممکن است امور را زیر و رو کند.

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، عون اعلام اینکه سوال اصلی اکنون این است که «ما و جایگاه لبنان کجاست و سیاست‌هایی که باید در قبال این تغییرات در پیش بگیریم، چیست؟»، افزود، درد مردم لبنان را می‌فهمد اما باید بگوید برخی که از دهه‌ها پیش در این کشور حکومت می‌کردند شعارهای پوچی سر داده‌اند که تنها حالت مُسکن دارد و هیچ دستاوردی برای حال و آینده ندارد.

وی افزود، اصلاحات تنها به یک شعار تبدیل شده و آنها هیچ اقدام عملی در این راستا انجام نداده‌اند؛ همچنین فساد در لبنان حالت سازمان‌یافته پیدا کرده که در سازمان‌ها و ادارات ریشه دوانده است.

میشل عون ضمن اعلام اینکه پروژه تغییر و اصلاح برای نجات کشور را از منافع شخصی و جناحی در پیش گرفته، افزود، این افراد فقط به خاطر آنکه پروژه مذکور ناشی از رویکرد رئیس‌‌جمهور است، تصمیم گرفته‌اند با آن همراه نشوند.

وی در پایان اعلام کرد که حرف خود را به صراحت زده، در پست خود باقی خواهد ماند و به وظایف خود در زمینه تشکیل دولت و اصلاحات عمل خواهد کرد.

دولت لبنان پس از انفجار چهارم آگوست در بندر بیروت استعفا کرد و رایزنی‌ها برای تشکیل دولت لبنان هنوز به جایی نرسیده است.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0