رئیس کانون وکلای تونس: ترور فخری‌زاده جنایتی فجیع و تروریستی است

  • 15 آذر 1399 - 15:50


رئیس کانون وکلای تونس ترور شهید «محسن فخری‌زاده» دانشمند هسته‌ای و دفاعی ایران را محکوم و تأکید کرد که جنایتکاران بهای جنایت خود را پرداخت خواهند کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ابراهیم بودرباله» رئیس کانون وکلای تونس ترور شهید فخری‌زاده را محکوم و تأکید کرد که این یک جنایت تروریستی فجیع و خائنانه است.

بودرباله در مصاحبه با وبگاه «العهد» گفت که عاملان این جنایت، بهای جنایت خود را پرداخت خواهند کرد.

وی در خصوص مسئله فلسطین نیز تصریح کرد که با وجود حوادث پرشتاب در تونس اما این حوادث هرگز ما را از پایبندی به تعهدات دائمی خود در قبال مسائل امت اسلام از جمله مسئله فلسطین بازنخواهد داشت.

رئیس کانون وکلای تونس درباره عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در منطقه نیز گفت: ما تمامی تلاش‌های مربوط به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و اقدامات برخی طرف‌های عربی را محکوم می‌کنیم و معتقدیم که این قبیل اقدامات در حقیقت ضربه به آرمان فلسطین و امت عربی است و ما این تلاش‌ها را محکوم می‌کنیم.

از سوی دیگر «ماجد البرهومی» فعال حقوقی و رئیس مرکز مطالعات «المغاربی» در تونس گفت که جنایت ترور فخری‌زاده، ترور مغزهای مسلمان و تلاشی دیگر از سوی صهیونیست‌ها برای نابودی هر گونه پیشرفت علمی در منطقه خواه در ایران یا غیر ایران است.

البرهومی درباره مسئله فلسطین نیز تأکید کرد: تونسی‌ها پس از آزادی سرزمین خود از استعمار فرانسه به مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی در منطقه غرب آسیا خواه در فلسطین یا جنوب لبنان روی آوردند و قبل از آن تونسی‌ها برای مبارزه با صهیونیست‌ها با پای پیاده به سینا آمدند.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0