تاریخ : سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021

رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا انتخاب شد

  • 05 آبان 1399 - 15:23

نشست مجمع انتخاباتی و سالیانه کنفدراسیون والیبال آسیا برگزار و «ریتا سوبوو» به عنوان نخستین زن در جهان برای چهار سال آینده رئیس AVC شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، بیست و سومین مجمع عمومی و سالیانه کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) امروز (دوشنبه) به منظور انتخاب رئیس و اعضای هیئت رئیسه این کنفدراسیون برگزار شد.

با توجه به شیوع ویروس کووید 19 و بیماری کرونا، این نشست به صورت آنلاین و با حضور نمایندگان 59 کشور از 65 عضو کنفدراسیون والیبال آسیا برگزار و برای رای‌گیری نیز از سیستم شرکت لومی (رای‌گیری الکترونیکی) استفاده شد.

برای ریاست کنفدراسیون والیبال آسیا،‌ تنها ریتا سوبوو معاون اجرایی فعلی AVC نامزد شده بود و با کسب اکثریت آرا و موافقت صد درصدی اعضا، برای چهار سال آینده مسئولیت این کنفدراسیون را برعهده گرفت. انتخاب وی به عنوان نخستین زنی که مسئولیت یک کنفدراسیون والیبال را بر عهده می‌گیرد، مهم‌ترین موضوع نشست امروز بود.

آری گراسا رئیس فدراسیون جهانی و فابیو آزوِدو مدیرکل فدراسیون جهانی نیز در این نشست آنلاین حضور داشتند و انتخاب سوبوو را تبریک گفتند.

رئیس فدراسیون جهانی والیبال با بیان این که ساختار و سازمان‌دهی کنفدراسیون والیبال آسیا بهتر شده است، اظهار داشت: قاره آسیا از کهن‌ترین قاره‌های جهان است و اعضای بسیاری در زیر مجموعه آن،‌ با موفقیت فعالیت می‌کنند.

آری گراسا ادامه داد: هرچند فدراسیون‌های ملی در آسیا باید در قدم نخست به شکل‌دهی تیم‌های ملی خود بپردازند، اما نباید از بخش‌های مهم اقتصادی و بازاریابی غفلت کنند.

وی تصریح کرد: بزرگترین حامیان مالی والیبال در این قاره فعالیت دارند و از این نظر آسیا در بین دیگر کنفدراسیون‌های جهان پیشرو است.

رئیس فدراسیون جهانی والیبال، در ادامه به علاقه‌مندان این رشته ورزشی در جهان اشاره کرد و گفت: ایران در آسیا از جمله کشورهایی است که علاقه‌مندان و تماشاگران زیادی را به سالن‌های مسابقه جذب کرده است. هند و پاکستان نیز با توجه به جمعیت کشورشان می‌توانند در این زمینه فعالیت بهتری داشته باشند.

در ادامه این نشست، 21 نماینده هیئت رئیسه کنفدراسیون آسیا که قبلا در انتخابات پنج منطقه آسیا انتخاب شده بودند، معرفی شدند که از منطقه آسیا مرکزی، محمدرضا داورزنی از ایران، یرمک از قزاقستان، عتیق‌الاسلام از بنگلادش و راماوتار از هند، در بین آن‌ها بودند.

از منطقه اقیانوسیه سه نفر، جنوب شرق سه نفر، شرق چهار نفر، غرب آسیا چهار نفر و دو خانم از کشورهای ماکائو و پائو در این فهرست قرار داشتند.

صالح بن ناصر نیز در این نشست حضور داشت و درباره کناره‌گیری خود گفت: حدود 76 سال سن دارم و دیگر از نظر جسمانی امکان فعالیت زیاد ندارم و باید ریاست کنفدراسیون والیبال آسیا به یک نیروی جوان‌تر می‌سپردم. با این حال، صالح بن ناصر به عنوان عضو افتخاری کنفدراسیون آسیا باقی ماند.

معرفی نشدن عیسی حمزه، از دیگر موضوعات این نشست بود که اکثر اعضای هیئت رئیسه و رئیس فدراسیون جهانی، خواهان استفاده از تجارب او در والیبال آسیا و جهان شدند و اکثر اعضا درخواست ادامه همکاری او با فدراسیون جهانی و کنفدراسیون آسیا را داشتند.

بررسی مصوبات مجمع عمومی قبلی AVC در بانکوک، گزارش حسابرس داخلی و گزارش فعالیت‌ها و مسابقات سال‌های گذشته، وضعیت فعلی AVC و گزارش مالی AVC از دیگر موارد مطرح شده در این نشست آنلاین بود.

رئیس جدید کنفدراسیون والیبال آسیا در پایان گفت که یک هفته تا دو هفته دیگر، انتخابات کمیته‌ها برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها