رادیو رژیم صهیونیستی از سفر یک هیات اسرائیلی به سودان خبر داد

  • 01 آبان 1399 - 8:05

رادیو رژیم صهیونیستی گزارش داد که یک هیات رسمی از این رژیم روز چهارشنبه به منظور آماده سازی مقدمات اعلام عادی سازی روابط بین دو طرف، به خارطوم سفر کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رادیو رژیم صهیونیستی از سفر یک هیات رسمی این رژیم به پایتخت سودان خبر داد.

بر اساس این گزارش، یک هیات رسمی رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه به منظور آماده سازی مقدمات اعلام عادی سازی روابط میان دو طرف، به خارطوم سفر کرد.

رسانه های صهیونیستی گزارش دادند که یک فروند هواپیمای این رژیم روز چهارشنبه مستقیماً وارد خارطوم شد و چند ساعتی را در آنجا توقف داشت.

این در حالی است که رسانه‌های صهیونیست چهارشنبه شب از پرواز مستقیم یک فروند هواپیمای تجاری این رژیم به سودان خبر دادند.

طبق اعلام رسانه‌های صهیونیست، این هواپیما که معمولاً مقامات صهیونیستی از آن استفاده می‌کنند، صبح چهارشنبه از تل‌آویو مستقیماً به مقصد خارطوم پرواز کرد.

در حالی که مقامات سودانی تا امروز اعلام می‌کردند که حذف نام این کشور از فهرست تروریسم هیچ ارتباطی با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی ندارد، وزیر خارجه آمریکا خواستار به رسمیت شناخته شدن اسرائیل از سوی سودان در سریع‌ترین زمان ممکن شد.

بر اساس این گزارش، «مایک پمپئو» روز چهارشنبه با بیان اینکه ایالات متحده روند حذف نام سودان از فهرست کشورهای حامی تروریسمی را آغاز کرده است، افزود که واشنگتن امیدوار است خارطوم به موازات اقدامات آمریکا برای حذف نام سودان، هر چه سریع‌تر اسرائیل را به رسمیت بشناسد.

پمپئو گفت: ما به تلاش برای اینکه هر کشوری را برای به رسمیت شناختن اسرائیل قانع کنیم، ادامه می‌دهیم.

وی افزود: ما به تلاش برای اینکه بگوییم چرا این تصمیم به نفع دولت سودان است ادامه می‌دهیم و امیدواریم که سریعاً نسبت به این اقدام مبادرت کنند.

این در حالی است که رسانه‌های صهیونیست هم روز چهارشنبه از پرواز بی‌سابقه یک هواپیمای تجاری از تل‌آویو به مقصد خارطوم خبر دادند.

لازم به ذکر است که ایالات متحده در سال ۱۹۹۳ به دنبال نقل مکان «اسامه بن لادن» رهبر القاعده به سودان، نام این کشور آفریقایی را در فهرست دولتهای حامی تروریسم قرار داد. اما گفتگوها برای حذف نام سودان از این فهرست بلافاصله پس از کودتای ارتش این کشور و برکناری دولت «عمر البشیر» در آوریل ۲۰۱۹ آغاز شد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0