رانندگان اتوبوس در شیراز خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند

  • 03 مرداد 1400 - 11:44

شیراز- رانندگان اتوبوس های درون شهری شیراز برای بار دوم خواستار رسیدگی به مشکلات و پرداخت مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، از ابتدای این هفته رانندگان اتوبوس‌های درون شهری دست از کار کشیده اند و خدمت رسانی اتوبوس‌های درون شهری به شهروندان شیرازی معلق شد.

در اعتصاب پیشین خواسته رانندگان سرویس‌های درون شهری آن بود که نسبت به پرداخت مطالبات آنان اقدام شود و حمایت‌های لازم نیز از این قشر صورت بگیرد.

مسئولین اتوبوسرانی نیز قول مساعد دادند پس از بررسی مشکلات رانندگان سرویس‌های درون شهری مشکلات آنان برطرف شد اما این اعتصاب که طی هفته اخیر رویداد نشان دهنده آن بود که اهتمام جدی برای برطرف کردن مشکلات رانندگان سرویس‌های درون شهری وجود ندارد.

قول‌هایی که باد هواست

جمعی از رانندگان اتوبوس‌های درون شهری شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفتند: مسئولین قول حمایت می‌دهند اما در واقعیت هیچ حمایتی از این قشر نمی‌کنند.

اصلی ترین خواسته‌ای رانندگان اتوبوس‌های درون شهری دارند حمایت مسئولان است و آنها چیزی جز برطرف شدن مطالبات و حمایت مسئولان ندارند ولی مثل اینکه قول‌هایی که مسئولین به آنان می‌دهند وعده‌های است که محقق نمی‌شود.

رانندگان اتوبوس‌های درون شهری شیراز معتقد اند آنان نیز همچون سایر آحاد مردم نیاز مالی دارند ولی مسئولان شهر شیراز اعتقاد دارند که آنان باید برای رضای خدا و رایگان خدمت رسانی کنند.

تا پایان اردیبهشت مطالبات پرداخت شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: مطالبات رانندگان اتوبوس‌های درون شهری شیراز تا پایان اردیبهشت پرداخت شده است.

مسعود طهماسبی ادامه داد: سالیانی است که ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری شیراز در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته و این بخش در حال ارائه خدمت رسانی است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر عدم حمایت از رانندگان اتوبوس نیز تاکید کرد: مطالبات رانندگان اتوبوس تا پایان اردیبهشت ماه پرداخت شده و ما به تفاوت کسری مسافر نیز تا پایان خرداد ماه پرداخت شده است و حمایت‌های لازم نیز از رانندگان اتوبوس‌های درون شهری صورت گرفته است.

براساس لایحه شورای اسلامی شهر شیراز، نرخ کرایه اتوبوس ١۵ درصد افزایش یافته است ولی آنگونه که از شواهد بر می‌آید این افزایش قیمت بلیط نتوانسته رضایت رانندگان اتوبوس‌های درون شهری را حاصل کند.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0