شهرستان ها

راهکارهای آموزش و پرورش ذیل هدف سند تحول بنیادین باشد

کازرون – مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: تمامی راهکارهایی اجرایی مدارس باید ذیل اهداف سند تحول بنیادین قرار گیرد تا به سمت تربیت پیش برویم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد خلیل عسکری بعد از ظهر چهارشنبه در نشست با مدیران، مربیان و معاونین پرورشی مدارس کازرون با یادآوری نقش مؤثر والدین در آموزش‌های دوران کرونا افزود: سهم تربیتی مادران در دوران کرونا بسیار مهم بوده و ما باید از این ظرفیت مشورتی در انجمن اولیا و مربیان به نحو مطلوب در بهره ببریم.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: تربیت انسان به عنوان هدف اصلی خلقت، نشانگر اهمیت کار آموزش و پرورش است.

وی گفت: برخی از تحول بنیادین آموزش و پرورش فقط تغییر در مقاطع را برداشت می‌کنند، ولی هدف ما از این تحول تربیت عبد صالح است.

عسکری یکی از اهداف کنونی دولت را اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بیان داشت و افزود: یکی از ویژگی‌های سند تحول بنیادین، همین مباحث مربوط به رتبه بندی است که مجلس و دولت نسبت به اجرای آن اراده‌ای قوی دارند.

وی گفت: انتظار فرهنگیان از دولت ولایت مدار و مجلس انقلابی که بحث نظام رتبه بندی هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس بر استفاده از جوانان نخبه و گام دومی در بدنه مدیریتی آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: در راستای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب نباید از ظرفیت جوانان غافل شویم.

عسکری در ادامه با اشاره به اهمیت انطباق روندها بر سند تحول بنیادین افزود: ما باید در هر شش ساحت سند تحول با رعایت اصل مدرسه محوری و کانون بودن معلم، اقدام کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در خصوص بازگشایی مدارس و راه کارهای ممکن گفت: ما هم اکنون با افت تحصیلی پنهان مواجه هستیم و طبق ابلاغ ریاست محترم جمهوری و وزیر آموزش و پرورش باید به سمت بازگشایی حضوری مدارس حرکت کنیم با این شرط که سلامت دانش آموزان خط قرمز ماست و نگرانی والدین هم مورد توجه ما است.

عسکری در ادامه با اشاره به معضلات نیروی انسانی در آموزش و پرورش گفت: در استان فارس بالغ بر ۱۳ هزار نیرو کم داریم که بخشی با اختصاص ساعات اضافه تدریس به معلمان و معلم دبیران و استفاده از معلمان بازنشسته جبران می‌شود اما برای حل این مساله باید دانشگاه‌های فرهنگیان را توسعه دهیم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: یکی از برنامه‌های ما توسعه دانشگاه فرهنگیان است و مشکلات دانشگاه فرهنگیان کازرون را نیز پی گیری خواهیم کرد.

مشاور مدیر کل آموزش و پرورش فارس در امور جوانان نیز در این جلسه گفت: کادر درمان فداکار و معلمان ایثارگر، قهرمانان مبارزه با کرونا هستند. مرتضی کریمی گفت: فضایی که معلمان عزیز در کنار کادر درمان رقم زدند و در واقع از روح فرزندان این میهن مراقبت کردند، مقدمه را برای یک تحول جدید فراهم کرده است.

وی افزود: آموزش و پرورش استان فارس با آرایش گام دوم انقلاب اسلامی در فضایی عملی، سند تحول بنیادین و گام دوم را با تشکیل کارگروه‌های تخصصی با همسان سازی مفهومی بین صف و ستاد عملی خواهد کرد.

مشاور مدیر کل آموزش و پرورش فارس در امور جوانان گفت: جوانان فرهنگی در کنار پیشکسوتان مساله جهش همه جانبه آموزش و پرورش را در راستای تحقق یک ایران قوی رقم خواهند زد.

خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا