راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی در ۴ امامزاده البرز

  • 01 آبان 1399 - 10:03

کرج – مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز گفت: پروژه نیروگاه‌های خورشیدی در بقعه ۴ امامزاده استان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین علی دشتکی صبح پنج‌شنبه در آئین بهره‌برداری از پروژه نیروگاه خورشیدی امامزادگان البرز که به همت اداره اوقاف و شرکت توزیع نیروی برق استان البرز برگزار شد، اظهار کرد: امروز به یاری خدا، آستان مقدس امامزاده طاهر (ع) مهرشهر، امامزاده عبدالله (ع) محمدشهر، امامزاده محمد (ع) و سکینه خاتون (س) حصارک و امامزاده قاسم (ع) ماهدشت در دهه وقف از نعمت نیروگاه خورشیدی بهره‌مند شدند.

وی بیان کرد: پروژه نیروگاه‌های خورشیدی با ۸۵ کیلووات انرژی با اعتباری کمتر از یک میلیارد تومان برای راه‌اندازی چهار نیروگاه در امامزادگان استان البرز به بهره‌برداری رسید و به شبکه تولید و توزیع مرتبط شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز ادامه داد: در گام بعدی، مقیاس‌های بزرگ‌تری از نیروگاه خورشیدی را در قالب ۱۰ مگابایت دیگر برای سایر امامزادگان در سطح استان پیش‌بینی کردیم که امیدواریم سرمایه‌گذار لازم در این خصوص پیدا شود.

وی با بیان اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی و جهش تولید و همچنین اقدامات دانش‌مبنا و دانش‌محوربودن حرکت می‌کنیم، گفت: به همین منظور بر اساس استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها، ظرفیت‌های الکترونیکی و علوم روز پروژه‌ها را تعریف می‌کنیم.

اقتصاد مقاومتی باید محور طرح‌ها باشد

دشتکی با تأکید به اینکه در رویکرد جدید سازمان اوقاف و امور خیریه چند موضوع مورد توجه است، یادآور شد: هر طرحی باید چند ویژگی داشته باشد که نخستین ویژگی اقتصاد مقاومتی است که باید محور طرح باشد.

وی با اشاره به اینکه در دومین ویژگی باید بهره‌وری مورد توجه قرار بگیرد و جهش تولید را رقم بزند، تصریح کرد: نهایتاً از ظرفیت‌های علمی کشور به‌ویژه جوانان، شرکت‌های دانش‌بنیان و علوم و فنّاوری روز در این طرح‌ها به‌عنوان محور باید استفاده شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز در خصوص افتتاحیه‌هایی که در هفته وقف صورت می‌گیرد، عنوان کرد: این تمرینی است تا استفاده از ظرفیت‌های وقف و موقوفات در راستای مسائل اجتماعی و اقتصادی اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه ساخت نیروگاه‌های خورشیدی ۵۰ تا ۱۵۰ هکتاری در شهرستان اشتهارد پیش‌بینی شده است، بیان کرد: با رویکرد مجاهدانه و متعاملانه شرکت توزیع برق البرز، تلاش می‌شود این مهم در سریع‌ترین زمان ممکن اجرا شود.

دشتکی در پایان متذکر شد: امروز وقف و موقوفات با تمام توان و ظرفیت در اختیار ستاد اقتصاد مقاومتی، جهش تولید، دولت الکترونیک، مراکز علمی، شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان جهادی است که خروجی آن رفع آسیب‌های اجتماعی و نهادینه کردن سلامت اجتماعی است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0