راه اندازی سالن سینمایی مرکز شماره یک کانون پرورش فکری انزلی

  • 01 آبان 1399 - 12:54

انزلی- مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان و فرماندار انزلی با هم دیدار و بر ضرورت راه اندازی سالن سینمایی مرکز شماره یک کانون پرورش فکری برای بهره مندی کودکان و نوجوانان انزلی تأکید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان صبح پنجشنبه در دیدار با فرماندار انزلی در این شهرستان با اشاره به آشنایی با نگاه فرهنگی «اسماعیل میر غضنفری» در شهرستان‌های رودبار و لاهیجان، اظهار کرد: در گذشته با حمایت وی شاهد راه‌اندازی کتاب‌خانه سیار روستایی در رودبار و انتخاب کانون پرورش فکری لاهیجان به عنوان مرکز فرهنگی هنری برتر کانون کشور بودیم.

اسفندیار ضیایی ادامه با اشاره به شیوع ویروس کرونا و بروز آسیب‌ها و محدودیت برای کودکان، افزود: باید به صورت همزمان به سلامت جسم و روح کودکان توجه شود.

وی با بیان اینکه رویکردها و ساختار و سیاست‌های کاری کانون پرورش فکری با توجه به شیوع این بیماری تغییر کرده است، گفت: بهره گیری از بستر فضای مجازی، راه‌اندازی کارگاه‌های برخط و انتشار فراخوان‌های برخی از اقداماتی بود که در این ایام از سوی این نهاد فرهنگی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر کل کانون پرورش فکری گیلان در ادامه جلب توجه خانواده‌ها در ایام کرونا را از دیگر اقدامات کانون عنوان و تصریح کرد: فعالیت‌های فرهنگی مختلفی در این ایام برنامه ریزی و در بستر فضای مجازی اجرایی شد.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های انزلی به ویژه در حوزه فرهنگی، افزود: یکی از انتظارات ما از مسئولان فرهنگی شهرستان انزلی راه اندازی سالن سینمایی مرکز فرهنگی شماره یک کانون پرورش فکری انزلی است.

ضرورت ایجاد زیرساخت‌ها مناسب فرهنگی

فرماندار انزلی نیز در ادامه این دیدار با تأکید بر ضرورت توجه به کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان کشور، اظهار کرد: انتقال آموزه‌های سازنده به کودکان و نوجوانان بسیار حائز اهمیت است.

اسماعیل میر غضنفری گفت: تاثیرپذیری و تأثیرگذاری، از ویژگی‌های انسان محسوب‌می‌شود و هراندازه از تأثیرات مثبت دوران کودکی بهره‌مند شویم، در ایجاد پیوند با نسل کودک و نوجوان موفق‌تر خواهیم بود.

وی با اشاره به فعالیت‌های مربیان کانون پرورش فکری و جایگاه ارزش‌مند آنان در خدمات‌رسانی و ایجاد زیرساخت‌های مناسب فرهنگی، افزود: برای ایجاد هر تحول سازنده، نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم.

فرماندار انزلی به اهمیت گسترش فضاهای آموزشی کانون پرورش فکری اشاره کرد و از آمادگی برای تکمیل و راه اندازی سالن سینمای مرکز فرهنگی هنری شماره یک کانون بندرانزلی خبر داد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0