• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

راه اندازی پویش «مهدیه خانگی» به مناسبت دهه ولایت در فارس

  • 03 آبان 1399 - 14:30

شیراز- مدیرعامل بنیاد مهدی موعود (عج) از راه اندازی پویش «مهدیه خانگی» به مناسبت دهه ولایت در استان فارس خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علیرضا حدائق، ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در راستای برنامه‌های جشن ولایت و ولادت حضرت مهدی (عج) این پویش راه اندازی شده است، گفت: خانواده‌ها می‌توانند در غیاب برنامه‌های حضوری جشن‌های دهه ولایت با آذین بندی و چراغانی منازل خویش به این پویش بپیوندند.

وی در ابتدای این نشست خبری با اعلام اینکه یکی از کارهایی که از ابتدای شعبان سال ۹۹ انجام شد، اصلاح ساختاری در بنیاد و تزریق نیروهای جوان و مجرب از میان طلاب حوزه علمیه بود، افزود: برای این منظور جهت تدوین نظام جامع مربیان بنیاد بر اساس نظام آموزشی تدوین شد.

مدیرعامل بنیاد مهدی موعود (عج) از برگزاری ۲ دوره آموزشی مجازی مهدویت خبر داد و گفت: برگزاری ۲ دوره آموزشی مجازی با حضور اساتید مجرب مهدوی از دیگر برنامه‌های بنیاد در دوران شیوع کرونا بود.

حجت الاسلام حدایق به عقد تفاهم نامه جدید با بهزیستی برای آموزش معارف مهدوی اشاره کرد و ادامه داد: در این راستا تفاهم نامه‌های متعددی با ارگان‌ها و سازمان‌ها از جمله سپاه و آموزش و پرورش منعقد شده است.

وی با بیان اینکه نیمه شعبان جشن بزرگی انجام می‌شد که امسال به دلیل کرونا انجام نشد، اظهار کرد: متدینین در جریان شیوع کرونا سابقه خوبی را از خود به جا گذاشتند و انتظار ما اینست که مردم رعایت مسائل بهداشتی را فراموش نکنند.

به گفته مدیرعامل بنیاد مهدی موعود (عج)، با همت خیرین در ارتباط با بنیاد مبالغی جمع شد که ۱۱ هزار بسته معیشتی در ۶ نوبت میان محرومین به ارزش ریالی هر بسته ۴۰۰ هزار تومان توزیع شد. همچنین یک و نیم تن گوشت قربانی به مناسبت عید قربان میان نیازمندان توزیع شد.

حجت الاسلام حدایق از برگزاری جلسات پایانی دوره آموزشی یاوران مهدوی هم خبر داد و گفت: ۴۸ نفر از مبلغین و طلاب به لیست مبلغین مهدوی اضافه می‌شوند.

وی بارگزاری وسیع مباحث مهدوی در فضای مجازی را از دیگر برنامه‌های بنیاد عنوان کرد و گفت: این مطالب در فضای مجازی قرار دارد.

مدیرعامل بنیاد مهدی موعود (عج) پیگیری و راه اندازی دوره‌های مهدوی در سطح ۴ حوزه را از برنامه‌های در دست اقدام دانست و گفت: به دلیل اینکه جای تخصصی مهدویت در حوزه استان خالی بود، دوره تخصصی سطح چهار حوزه برای طلاب علاقمند در نظر گرفته شده است.

وی با یادآوری اینکه مجموعه دانشگاه مهدوی با کمک‌های مردمی شکل می‌گیرد، گفت: در ایام کرونا خیلی کمک‌ها کم شد و ما هم خیرین را دعوت می‌کردیم که کمک‌ها به سمت معیشت مردم برود.

مدیرعامل بنیاد مهدی موعود (عج) با تصریح اینکه روند کار کُند شده ولی متوقف نشده، افزود: عملیات عمرانی ساختمان دانشگاه تا ۸۰ درصد انجام شده و تاسیساتی هم تا ۴۰ درصد به بهره برداری رسیده است.

حجت الاسلام حدایق در عین حال اظهار کرد: مهدیه دانشگاه به طور کامل به بهره برداری رسید و مخزن و سالن مطالعه آماده شده است.

وی با این وجود افزود: اکنون فضا برای حضور آماده نیست و فعالیت‌های مذهبی را به صورت‌های دیگر در حال انجام است و ساختمان که به بهره برداری رسید کارهای علمی را اجرایی خواهیم کرد.

حجت الاسلام حدایق از برگزاری مسابقه «میثاق با خورشید پنهان» به مناسبت دهه ولایت خبر داد و گفت: ۲ نشریه منجی در فضای مجازی و ۴ هزار نسخه هم چاپ و توزیع شد.

مدیرعامل بنیاد مهدی موعود (عج) ادامه داد: بنیاد برنامه‌های ویژه ای برای ایام سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) شکل داده است که یکی از آنها پویش در فضای مجازی با «مهدیه خانگی» است که هم استانی‌های مؤمن می‌توانند با آذین بندی و چراغانی منازل و تهیه فیلم و کلیپ از این جشن‌های خانگی در پویش حضور پیدا کنند.

وی به دیگر برنامه‌های دهه ولایت اشاره کرد و با بیان اینکه تقدیم یک کار خوب به امام زمان (عج) که برای دیگران درس باشد، افزود: مسابقه شعر خوانی، برگزاری جشن خانگی و مجازی، مسابقه کتابخوانی جلد دوم کتاب «سبک زندگی مهدوی»، جشنواره فرهنگی هنری «عطر مهربانی» با موضوعات ظهور، حکومت امام زمان (عج) در رشته‌های مختلف، کارگاه آموزش مجازی مهدویت به صورت رایگان، برپایی محفل انس مهدوی در بقاع متبرکه استان فارس، امتداد همدلی در طرح احسان مهدوی در ماه ربیع الاول از ۹ تا ۱۷ ربیع الاول اجرایی می‌شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.