تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

رایزن فرهنگی ایران در پاکستان نماینده بنیاد سعدی شد

  • 15 آبان 1399 - 10:41

رایزن فرهنگی جدید ایران در اسلام آباد، از طرف بنیاد سعدی، به عنوان نماینده این بنیاد در امر آموزش و گسترش زبان فارسی منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در دیداری که به منظور اعطای حکم نمایندگی بنیاد سعدی به احسان خزاعی رایزن فرهنگی ایران در پاکستان انجام شد، غلامعلی حداد عادل رئیس بنیاد سعید گفت: طبق ماده چهار اساس‌نامه بنیاد سعدی مصوب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، که مسئولیت آموزش و گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور را به این بنیاد محول کرده، رایزن‌های فرهنگی، نمایندگان ما در خارج از کشور خواهند بود.

وی خطاب به رایزن فرهنگی اسلام آباد افزود: در همین راستا و در اجرای موافقت‌نامه بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جناب‌عالی به‌عنوان نماینده بنیاد تعیین می‌شوید.

رئیس بنیاد سعدی بر ضرورت توجه به پیشینه حضور فارسی در پاکستان تاکید کرد و گفت: زبان فارسی و آموزش آن در پاکستان برای ما بسیار اهمیت و اولویت دارد و بنیاد سعدی آمادگی خود را برای همکاری و مشارکت دو طرفه با تمام دانشگاه‌های اسلام آباد اعلام می‌کند.

حداد عادل به نقش مرکز تحقیقات زبان فارسی ایران و پاکستان به سبب نسخ خطی بی‌نظیری که دارد، اشاره کرد و گفت: این مرکز برای حفظ و گسترش زبان فارسی ارزش بالایی دارد و فصلنامه دانش نیز که یکی از فعالیت‌های این مرکز است، مورد اهمیت است.

وی در ادامه با تأکید بر آموزش استاندارد زبان فارسی با جدیدترین رویکردهای آموزشی بنیاد سعدی و به‌روزرسانی منابع آموزشی زبان فارسی در اسلام آباد گفت: بازآموزی و دانش‌افزایی مدرسان و استادان حوزۀ آزفا در اسلام آباد از اهمیت بالایی برخوردار است و انتظار می‌رود نمایندگی فرهنگی ایران بتواند هم در حوزۀ منابع آموزشی و هم در حوزۀ نیروی انسانی زبان و ادبیات فارسی را توسعه دهد.

خزاعی نیز در این جلسه بر اهمیت نسخ خطی و وجود اشتراک فرهنگی ایران و پاکستان تأکید کرد و گفت: زبان فارسی سفیر ناملموس ما در پاکستان ست.

در این جلسه شهروز فلاحت‌پیشه، معاون امور بین‌الملل و الهام حدادی، کارشناس پاکستان معاونت امور بین الملل حضور داشتند.

احسان خزاعی، سابقه معاونت اداری و مالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنی فرهنگی ایران در گرجستان را نیز در کارنامه خود دارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها