تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

رتبه های برتر کنکور تجربی چه رشته هایی را انتخاب می کنند؟

  • 11 آبان 1399 - 5:54


نیمی از شرکت کنندگان آزمون سراسری سال 98 در گروه تجربی بوده اند و امسال هم بیش از 500 هزار نفر از یک میلیون داوطلب کنکوری سال 99 در گروه تجربی آزمون دادند.


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، تقریباً نیمی از شرکت کنندگان آزمون سراسری سال 98 در گروه تجربی بودند و امسال هم بیش از 500 هزار نفر از یک میلیون داوطلب کنکوری سال 99 در گروه تجربی آزمون داده اند.

امسال 506 هزار و 634 نفر در گروه تجربی کنکور دادند و به این ترتیب بزرگترین گروه کنکور سال 99 را رقم زدند. 64 درصد از داوطلبان کنکور تجربی امسال زن و 36 درصد مرد بودند.

در گروه تجربی 222 رشته تحصیلی وجود دارد که در بیشتر دانشگاه ها دایر هستند؛ اما پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، علوم آزمایشگاهی، داروسازی، اتاق عمل، فیزیوتراپی، روان شناسی، مامایی، پرتو شناسی و آموزش ابتدایی از رشته های پرطرفدار در این گروه کنکور به شمار می روند.

از این این رشته های گروه تجربی 3 رشته پزشکی در مقطع دکتری ارائه می شود که شامل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی می شود.

در مقطع لیسانس هم رشته های پیراپزشکی شامل اتاق عمل، اعضای مصنوعی، بینایی سنجی، تکنولوژی پرتودرمانی، تکنولوژی پرتوشناسی، تکنولوژی پزشکی هسته ای، هوشبری، شنوایی شناسی، علوم تغذیه، علوم آزمایشگاهی، فیزیوتراپی،کار درمانی وگفتار درمانی از دیگر رشته های جذاب است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها