تاریخ : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰ 9 ذو القعدة 1442 Friday, 18 June , 2021

رسانه مدعی قاچاق سازمان یافته مستندات خود را به قوه قضائیه بدهد

  • 15 آبان 1399 - 16:01

معاون دادستان کل، در واکنش به ادعای یک رسانه داخلی مبنی بر «فاقد صلاحیت بودن امضا کنندگان مصوبه صدور مجوز ترخیص کالا از گمرکات با منشأ ارز اشخاص»، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید عمرانی معاون دادستان کل کشور در واکنش به ادعای یک رسانه داخلی مبنی بر «فاقد صلاحیت بودن امضا کنندگان مصوبه ناظر بر صدور مجوز ترخیص کالا از گمرکات با منشأ ارز اشخاص»، گفت: در پی رسوب چند ماهه کالاها و مایحتاج عمومی مردم در گمرکات کشور و بیم فساد آنها به دلیل انقضای مدت و از طرفی کمبود آنها در بازار و هشدار مکرر دستگاه‌های نظارتی و دستور ویژه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به وزیر صمت جلسه فوق‌العاده‌ای تشکیل و با توجه به عدم ترخیص چندین میلیون تُن گندم، برنج، روغن، خوراک دام و طیور و تأثیر منفی جای خالی آنها در بازار مقرر گردید، تمهیداتی اندیشیده شود تا نسبت به ترخیص سریع کالاهای اساسی که در صورت فساد خسارات جبران ناپذیری به کشور وارد می‌کند، جلوگیری شود.

وی افزود: این مصوبه شایسته تقدیر است نه سرزنش، اقتضای رسالت رسانه دفاع از حقوق مردم و عامه است، آن‌هم در شرایط جنگ اقتصادی که بارها در این اواخر سعی شد با حملات سایبری به سامانه بنادر در کار ترخیص مایحتاج مردم اخلال ایجاد شود.

عمرانی گفت: مگر می‌شود نشست و تماشا کرد، نان، روغن و برنج مردم در شرایط سخت و هوای شرجی بنادر ضایع شود؟! شما از کدام حقوق دم می‌زنید؟! حقوق ملّت که امروز بزرگ‌ترین دغدغه آن معیشت مردم است یا حقوقی که به موجب آن تحت تحریم‌های ظالمانه قرار گرفته‌ایم؟!

معاون دادستان کل تصریح کرد: ای کاش رسانه برای تأخیر در این مصوبه و ترک فعل، مسئولان را مؤاخذه می‌کرد، نه برای تصمیمات انقلابی؛ مسئولان باید خطر پذیر باشند نه عافیت طلب؛ امروز برای تولید و تأمین ارزاق و کالاهای اساسی و بهبود معیشت مردم باید اتاق عملیات شبانه روزی و اتاق جنگ با دشمن در عرصه اقتصادی تشکیل شود؛ حرف‌های شیک، عوام فریب و سوفسطامآب دیگر خریدار ندارد.

عمرانی افزود: شما با کدام حجت شرعی و قانونی واردکنندگان ارزاق مردم را خلافکار جلوه و بی‌محابا مورد تهمت قرار می‌دهید؟! هر اقتصاددان جز و حتی آفلاینی می‌داند که هر کالایی با ثبت سفارش، صدور مجوز وزارت صمت و تأیید بانک مرکزی از تخصیص ارز گرفته تا تأمین آن و مطابق مقررات صادرات و واردات اجازه ورود دارد.

معاون دادستان کل کشور اظهار داشت: در مصوبه منتشره از کدام ارز بی‌هویت صحبت شده که مورد اعتراض است!؟ اگر با دقت مطالعه می‌شد در انتهای بند ٣ به رفع تعهد ارزی واردات در مقابل صادرات تصریح شده است؛ تجار و واردکنندگان ما خلافکار نیستند؛ به همان اندازه که در هر قشری، خاطی هست، این‌ها نیز مستثنیٰ نیستند؛ ولی بخاطر چند بی‌نماز درب مسجد را نمی‌بندند.

عمرانی در پایان خاطرنشان کرد: امروز نهادهای نظارتی به یاری رونق و جهش تولید قیام کرده و در کنار و حامی مدیران شجاع، انقلابی و دلسوز دولتی و خصوصی می‌باشند و تا زمانی که اوضاع معیشت مردم به حالت عادی برگردد، محکم خواهند ایستاد. در ضمن رسانه مورد نظر برای اثبات صداقت در انتشار اخبار و ادعای خود مبنی بر اینکه افرادی با فشار، کالاهای خود را وارد و آن را به چند برابر قیمت فروخته و یا مبادرت به قاچاق سازمان یافته نموده‌اند، آنان را فوراً به قوه قضائیه معرفی نماید.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها