ورزش

رسوایی جدید از فساد در وزنه‌برداری/ پرداخت رشوه برای پوشاندن دوپینگ


تحقیقات جدید آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ از رسوایی‌های فساد در وزنه برداری پرده برداشت.


به گزارش خبرگزاری فارس، تحقیقات 3 ساله آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) در وزنه برداری بر اساس شواهد ارائه شده، سطح حیرت انگیزی از فساد را نشان داده است که در چندین مورد موضوع تحقیقات مداوم توسط سازمان‌های اجرای قانون است.

اگرجه بسیاری از اتفاقات پشت پرده در تحقیقات وزنه‌برداری توسط ریچارد مک لارن منتشر شد اما گزارش جدید نشان می‌دهد مشکل هنوز هم وجود دارد که می‌توان به استفاده از هورمون‌های رشد غیرقابل شناسایی، ایتفاده از روش‌هایی برای تهیه نمونه ادرار تمیز و دستگاههای ادرار مصنوعی برای تعویض ادرار تمیز با ادرار کثیف اشاره کرد.

در این گزارش آمده است که یک سازمان اجرای قانون در حال تحقیق در مورد ادعای فساد ضد دوپینگ در وزنه برداری رومانی است. یک وزنه بردار رومانیایی ناشناس با ارائه نمونه توسط شخص دیگر بر اساس شواهد جمع آوری شده اواخر سال 2018 به حالت تعلیق درآمد.اداره اطلاعات و تحقیقات آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ همچنین اعلام کرده است از فدراسیون‌های ملی با پرداخت رشوه سعی در پوشاندن تخلفات دوپینگ داشتند.

در حالی که موارد اخیر بیشترین نگرانی را در فدراسیون جهانی وزنه‌برداری (IWF) نشان می‌دهد ، گزارش وادا حکایت دارد بین سال‌های 2012 و 2016 نهادهای روسی 5 میلیون دلار به یک فرد رده بالا در فدراسیون جهانی برای پوشاندن دوپینگ بدون نام پرداخت کرده‌اند.

این اتفاقات در زمان تاماش آیان رئیس سابق فدراسیون جهانی بود که به دلیل فساد و تخلف بعد از 44 سال از امپراتوری کنار رفت.گزارش مک لارن نشان داد در زمان آیان 40 نمونه دوپینگ مخفی شده بود.

گزارش وادا همچنین نشان می‌دهد که پاییز سال گذشته در یک تحقیق پنهانی اختلاف 3 میلیون دلاری بین جریمه‌های دوپینگ توسط IWF و پول دریافت شده وجود دارد. مسئول IWF که رشوه‌های روسیه را گرفته تحت تحقیقات قرار دارد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا