تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

رسوب کالا در گمرک از 110 هزار به 180 هزار کانتینر رسیده است

  • 05 آبان 1399 - 12:33


نماینده صومعه‌سرا در مجلس گفت: رسوب کالا در گمرکات از 110 هزار به 180 هزار کانتینر رسیده که مجلس باید تیمی برای بررسی این موضوع و کاهش آن تشکیل دهد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدکاظم دلخوش نماینده صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه 5 آبان) در جلسه علنی و در تذکر شفاهی اظهار داشت: موضوع بیمه خبرنگاران در سراسر کشور حل شده بود، اما متاسفانه امروز این عزیزان معضلی تحت عنوان بیمه دارند که وزارت ارشاد بسیاری از این عزیزان زحمتکش که غالباً شغل ثابتی نیز ندارند را بیمه نمی کند.

دلخوش خاطرنشان کرد: تبدیل وضعیت قراردادی و شرکتی نیروهای آتش‌نشانی و نیروهای پاکروب شهرداری باید از سوی دولت هر چه سریع‌تر انجام شود.

وی با اشاره به رسوب کالا در گمرکات افزود:‌قرار بود جلسه‌ای در مجلس برای وضعیت کرونا تشکیل شده و آخرین وضعیت این ویروس را بدانیم این در حالی است که متاسفانه در این شرایط شاهد رسوب کالا در گمرکات هستیم.

نماینده صومعه‌سرا در مجلس تصریح کرد: رسوب کالا از 110 هزار به 180 هزار کانتینر رسیده و مجلس باید برای برای این موضوع تیمی را تشکیل دهد این در حالی است که سویا و کنجاله موجود در گمرک حال فاسد شدن است و مرغ به کیلوی 28 هزار تومان رسیده است.

دلخوش گفت:‌شرایط استان‌های شمالی مانند استان‌های جنوبی در مصرف برق است لذا از وزارت نیرو می‌خواهم با توجه به اصلاح تعرفه گذاری صورت گرفته این موضوع را هم در دستور کارشان قرا دهند.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نائب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر دلخوش گفت:‌رسوب کالا در گمرک با توجه به مصوبه اخیر شورای اقتصادی سران قوا بایستی کاهش پیدا می‌کرد لذا از کمیسیون‌های تخصصی مجلس می‌خواهم گزارشی در این زمینه آماده کند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها