• امروز : پنج شنبه - ۷ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Thursday - 29 July - 2021

رشد سرمایه‌گذاری آمریکایی‌‍‌ها در روسیه علی‌رغم تحریم‌ها

  • 31 خرداد 1400 - 13:44

رئیس بخش کانادا و آمریکای آکادمی علوم روسیه، والری گاربوزف، گفت: سرمایه‌گذاری شرکت‌های آمریکایی در روسیه در دوره تحریم افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، رئیس بخش کانادا و آمریکای آکادمی علوم روسیه، والری گاربوزف، گفت: سرمایه‌گذاری شرکت‌های آمریکایی در روسیه در دوره تحریم افزایش یافته است.

گاربوزف گفت: همه صنایع و شرکت‌های بزرگ بخش‌های کلیدی اقتصاد روسیه توسط آمریکا تحریم شده‌اند. بنابراین سرمایه‌گذاران آمریکایی سرمایه‌گذاری در این صنایع تحریم شده را متوقف کرده و به جستجوی فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید پرداخته‌اند.

او ادامه داد: در نتیجه سرمایه‌گذاری شرکت‌های آمریکایی در روسیه در این دوره تحریم افزایش یافت چرا که این شرکت‌ها به دنبال به دست آوردن سودهای فوق‌العاده هستند.

رئیس‌جمهور روسیه در انتهای اجلاس اخیر خود با جو بایدن در سوئیس گفت: اگر بعد از این اجلاس هم آمریکا دوباره روسیه را تحریم کند یک فرصت دیگر از دست خواهد رفت.

او گفت: شرکت‌های آمریکایی به دنبال تجارت در روسیه هستند اما سیاست‌گذاری‌های ضد روسی واشنگتن باعث شده است این شرکت‌ها فضا را به رقیبان خود واگذار کنند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code