تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

رشد سریع بازار رایانه‌های شخصی بعد از ۲۰سال

  • 24 فروردین 1400 - 11:24

شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی اجباری میلیاردها نفر در سراسر جهان موجب شد تا خرید رایانه‌های شخصی بعد از ۲۰سال برای انجام امور شغلی، آموزشی و غیره رشد جدی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان بی سی، بررسی‌های مؤسسه گارتنر نشان می‌دهد رشد میزان خرید رایانه‌های شخصی که از اواسط سال ۲۰۲۰ به علت همه‌گیری ویروس کرونا آغاز شد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ نیز ادامه یافته است.

بر همین اساس میزان خرید رایانه‌های شخصی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۲ درصد رشد کرده که بیشترین میزان رشد سالانه در جهان از سال ۲۰۰۰ به این سو است.

اقبال برای خرید رایانه‌های شخصی کماکان توسط افراد و صاحبان مشاغل ادامه دارد و با توجه به ادامه دورکاری و برگزاری کلاس‌های آموزشی آنلاین این وضعیت فعلاً متوقف نخواهد شد.

بر اساس برآوردهای گارتنر در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ بیش از ۶۹.۹ میلیون دستگاه رایانه شخصی و لپ تاپ به فروش رفته است. در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ حدود ۷۱.۷ میلیون رایانه شخصی و لپ تاپ به فروش رفته بود و از آن زمان خرید این دستگاه‌ها به طور مرتب در حال کاهش بوده تا در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ به ۵۱.۶ میلیون دستگاه رسیده است.

گارتنر در محاسبات خود لپ تاپ‌های ارزان قیمت کروم بوک که سیستم عامل آنها مبتنی بر مرورگر بوده و بسیار در مدارس محبوب هستند را منظور نکرده است. در صورت احتساب آمار خرید کروم بوک رشد یادشده به ۴۷ درصد افزایش می‌یابد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها