رشد سهام آمریکا علی‌رغم پاندمی / جهش ۴۳ درصدی نزدک

  • 12 دی 1399 - 14:39
رشد سهام آمریکا علی‌رغم پاندمی / جهش ۴۳ درصدی نزدک

سال ۲۰۲۰ یکی از پرنوسان‌ترین سال‌های بازارهای مالی در چند دهه اخیر بود و سهام آمریکا توانستند علی‌رغم تشدید پاندمی کرونا در این کشور به رشد قابل‌توجهی دست پیدا کنند. 

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، سال ۲۰۲۰ یکی از پرنوسان‌ترین سال‌های بازارهای مالی در چند دهه اخیر بود و سهام آمریکا توانستند علی‌رغم تشدید پاندمی کرونا در این کشور به رشد قابل‌توجهی دست پیدا کنند.

سهام آمریکا با گسترش شیوع کرونا به خارج از چین در ماه فوریه و مارس به شدت سقوط کردند و این سقوط با وضع محدودیت‌های سخت‌گیرانه قرنطینه‌ای برای مقابله با کرونا، تشدید شد. اس‌اندپی ۵۰۰ با سریع‌ترین سقوط ۳۰ درصدی در تاریخ معاملات آمریکا روبرو شد. اما با ارائه مشوق‌های مالی بزرگ توسط دولت و بازگشت اقتصادی این کشور با امید به واکسن کرونا، ورق برگشت و شاخص‌های سهام توانستند با جبراین این سقوط عملکرد سالانه خودد را مثبت کنند.

کامپوزیت نزدک که سهام تکنولوژی در آن وزن بسیار سنگینی دارند توانست بهترین عملکرد سالانه خود از ۲۰۰۹ تا کنون را ثبت کرده و ۴۳.۶ درصد در سال ۲۰۲۰ جهش کند.

اس‌اندپی ۱۶.۳ درصد در سال ۲۰۲۰ رشد کرد و داوجونز هم توانست این سال را با سودی ۷.۳ درصدی به پایان برساند.

سهام تکنولوژی آمریکا امسال ۴۲ درصد جهش کردند و سهام کالاهای مصرفی ۳۲.۱ درصد بالا آمدند. در این میان سهام شرکت آمازون بیش از همه جهش کرد و ۷۶.۳ درصد به ارزش خود افزود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0