رصد نقاط حادثه خیز ریلی در ۱۰ استان کشور

  • 01 آبان 1399 - 15:23

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: در حال حاضر نقاط حادثه خیز ریلی توسط ۴۰۰ دوربین به صورت آنلاین توسط مرکز فرماندهی و کنترل پلیس راه آهن کشور و ۱۶۰۰ دوربین به صورت غیر متمرکز مورد رصد دایمی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، در پنجمین روز از هفته نیروی انتظامی، مراسم رونمایی از مرکز جدید مانیتورینگ پلیس راه آهن کشور با حضور سردار مهدی معصوم بیگی رئیس پلیس پیشگیری ناجا، دکتر “سعید رسولی” معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در این مراسم ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و هفته گرامیداشت ناجا، از اهتمام حداکثری، دلسوزانه و مومنانه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در ارتقاء ظرفیت مرکز مانیتورینگ پلیس راه آهن کشور که در نوع خود بسیار ارزشمند است، قدردانی کرد و اظهار داشت: همکاری بین بخشی خصوصاً در این شرایط نسبتاً سخت اقتصادی نشانگر اتحاد سازمان ها و بیانگر این مهم است که اگر عزم و اراده و همت جمعی در کار باشد هیچ مشکلی نمی تواند مانع از پیشرفت شود.

این مقام ارشد انتظامی، بهره گیری پلیس راه آهن از ۲ هزار دوربین را گامی مهم در ارتقاء اشراف اطلاعاتی و ضریب عملیاتی این پلیس عنوان کرد و افزود: در حال حاضر نقاط حادثه خیز ریلی در ۱۰ استان کشور توسط ۴۰۰ دوربین به صورت آنلاین و متمرکز توسط مرکز فرماندهی و کنترل پلیس راه آهن کشور و ۱۶۰۰ دوربین به صورت غیر متمرکز توسط سایر یگان ها پایش و مورد رصد دایمی هستند تا از بروز هر گونه ناامنی احتمالی و وقوع جرائم جلوگیری شود.

سردار معصوم بیگی با اشاره به دو راهبرد و مطالبه فرمانده معظم کل قوا از نیروی انتظامی، افزود: وجه تمایز پلیس ایران با سایر پلیس‌های جهان، برخورداری توامان از دو ویژگی مهربانی و اقتدار است چرا که اغلب نیروهای مسلح در جهان صرفاً جنبه مقتدر بودن را در نیروهای خود پرورش داده اند.

وی با بیان اینکه پیام تبریک رهبری به مناسبت هفته ناجا موید مردمی بودن پلیس و پیشگامی در مولفه های اقتدار و مهربانی است، ادامه داد: پلیس نظام اسلامی به معنی واقعی کلمه از درون مردم و خدمتگزار آنها است و این پیام معظم له تائید این مهم است که نیروی انتظامی به واسطه برخورداری از فرماندهان و مدیران توانمند و کارکنان جان برکف توانسته است در مسیری که معظم له برای پلیس ترسیم نموده اند؛ یعنی برخورد مقتدرانه با متخلفان و مجرمان و رافت و مهربانی با آحاد مردم گام بردارد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: در حال حاضر پلیس ایران توانسته است مولفه اقتدار را در پاسخگویی به موقع به مطالبات مردم، برخورداری از تجهیزات مدرن و به روز، استفاده از فناوری های نوین و هوشمند، آموزش و تربیت نیروی انسانی حرفه ای، کارآمد و چابک معرفی و اثبات کند.
سردار معصوم بیگی با اشاره به وجوه تمایز بین قدرت و اقتدار، تصریح کرد: پلیس ایران در نظام اسلامی به دنبال اقتدار است، اقتداری که مهربانی، جان برکف بودن، ایثار و از خودگذشتگی برای امنیت و آسایش مردم در آن موج می زند.

ارشد ترین مقام پلیس پیشگیری با بیان اینکه باب شهادت در نیروی انتظامی باز است، گفت: اگر امروز مردم در هر کوی و برزن و در هر ساعت از شبانه روز در آرامش هستند دلیل آن ایثارگری های کارکنان نیروی انتظامی است و به یقین می توان گفت چشمان بیدار و هوشیار کارکنان سخت کوش این نیرو شبانه روز از امنیت مردم دفاع می کنند.
سردار معصوم بیگی اظهار امیدواری کرد: خداوند متعال به همه کارکنان صدیق نظام اسلامی توفیق عطا فرماید تا خدمتگزار بی منت برای مردم باشیم.

در خاتمه این مراسم سردار معصوم بیگی لوح تقدیر توشیح شده از سوی سردار فرمانده ناجا را به مهندس “سعید رسولی” معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی به دلیل همکاری بی شائبه در ارتقاء ظرفیت مرکز مانیتورینگ پلیس راه آهن کشور و همکاران وی اهداء و از این مرکز رونمایی شد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0