شهرستان ها

رهایی قاتل از چوبه دار با رضایت اولیای دم در شیراز

شیراز – با تلاش و میانجی‌گری اعضای شورای حل اختلاف شعبه ۷۶ شیراز و اعلام رضایت اولیای دم، قاتل از مجازات اعدام رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرپرست شوراهای حل اختلاف استان فارس با اعلام این خبر گفت: در سال ۱۳۸۵ در یک نزاع و درگیری فردی در شیراز به قتل رسید، به دنبال شکایت و تقاضای قصاص اولیای دم، قاتل از سال ۱۳۸۵ تاکنون به مدت ۱۴ سال در انتظار صدور و اجرای حکم در زندان به سر می‌برد.

حجت الاسلام توانی افزود: با تشکیل پرونده و طی شدن مراحل قانونی و رسیدگی قضائی، نهایتاً رأی قصاص نفس علیه قاتل پرونده صادر و مورد تائید دیوان عالی کشور قرار می‌گیرد و پرونده جهت ایجاد مصالحه به شعبه ۷۶ شورای حل اختلاف شیراز ارجاع و اعضای این شعبه وارد مراحل ایجاد صلح و سازش بین دو خانواده شدند.

سرپرست شوراهای حل اختلاف فارس بیان کرد: با گرفتن مهلت یک ماهه تلاش شد تا رضایت خانواده مقتول گرفته شود و به لطف خداوند، اولیا دم از حق قانونی خود گذشته و رضایت به آزادی قاتل دادند.

حجت الاسلام توانی، ترویج فرهنگ صلح وسازش را یکی از اولویت‌ها و سیاست‌های کلان در دوران زعامت آیت الله رئیسی در قوه قضائیه برشمرد و افزود: در راستای تأکیدات رئیس کل دادگستری استان فارس مبنی بر تلاش در ایجاد صلح و سازش، اهتمام و تلاش مجموعه شوراهای حل اختلاف استان فارس نیز مبتنی بر این سیاست مهم و اثرگذار و لزوم توجه به صلح و سازش در دعاوی است که فراهم کردن رضایت اولیای دم از آن جمله است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا