بین الملل

رهبر کره شمالی خواستار "بازدارندگی قوی‌تر" شد

رسانه دولتی کره شمالی امروز (جمعه) گزارش داد که رهبر این کشور خواستار تقویت توان دفاعی کره شمالی شده و این دستور اخیر او نگرانی‌هایی را درخصوص احتمال استفاده از تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی افزایش داده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رسانه دولتی کره شمالی (KCNA) اعلام کرد که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ریاست هشتمین نشست سه روزه “کمیسیون نظامی مرکزی” را برعهده داشت که طی آن مقامات ارشد “یک ضمانت نظامی برای تقویت بیشتر بازدارندگی” ارائه دادند.
حین این جلسه، کره شمالی در اقدامی نادر به مسئله “بازنگری در برنامه‌های جنگی خود” اشاره کرد و گفت که تصمیم گرفته است که وظایف عملیاتی یگان‌های خط مقدم خود را با “یک طرح نظامی مهم” تقویت کند.
تحلیلگران گفتند که رسانه دولتی کره شمالی به جزئیات این طرح که ظاهرا کره جنوبی را هدف قرار گرفته است، اشاره‌ای نکرد.
هونگ مین، کارشناس ارشد موسسه اتحاد ملی در کره شمالی گفت: «کره شمالی می‌توانست استفاده احتمالی از تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی را در برنامه‌های عملیاتی جدید خود با توجه به استفاده از اصطلاح “بازدارندگی” که برای اشاره به قابلیت‌های هسته‌ای استفاده می‌کند، اضافه کند.»
تصاویر منتشر شده توسط KCNA نشان داد، ری تائه-سوپ، رئیس ستاد کل ارتش کره شمالی با استفاده از یک نقشه نظامی از منطقه شرقی و دریای شرق گزارش و طرح خود را به کیم جونگ اون ارائه داد. ظاهرا این نقشه محرمانه است چرا که تصویر منتشر شده، تار شده است.
هنگامی که از یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی درخصوص این نشست کره شمالی سوال پرسیده شد، وی پاسخ داد که سئول در حال آماده سازی “پاسخی قاطع” به فعالیت‌های کره شمالی است.
انتهای پیام

منبع خبرگزاری ایسنا

دکمه بازگشت به بالا