• امروز : چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Wednesday - 4 August - 2021

روحانی: در یک صندوقی کسی یک ربع معطل شده، به خاطر یک دستمال، قیصریه را به آتش نکشانیم

  • 02 تیر 1400 - 10:57


رئیس جمهور گفت: اینکه در انتخابات، یک جایی در یک صندوقی نیم ساعت یک ربع، کسی معطل شده و ما به خاطر یک دستمال قیصریه را به آتش بکشانیم و عظمت این کار را زیر سوال ببریم، این کار درستی است؟

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیأت دولت با تبریک ایام ولادت باسعادت امام رضا(ع) و ایام دهه کرامت، اظهار داشت: اینکه ما می‌گوییم مسلمان و انقلابی هستیم، انقلابی یعنی تابع امام هشتم بودن و مصالح دنیای اسلام را رعایت کردن.

وی افزود: انقلابی یعنی اینکه اگر وقتی لازم است، با حاکم وقت هم صحبت شدن و همسایه شدن؛ برای حفظ مصالح اسلام حتی امام رضا(ع) یک سمتی را که تمایلی به آن نداشت پذیرفت و انقلابی بودن یعنی اهداف مهم را از یاد نبردن.

رئیس جمهور تاکید کرد: در انتخابات هم بحث ما این است، آن هدف‌هایی که هدف اصلی ما و انقلاب بود را نباید به خاطر انتخابات از یاد ببریم، اصل انتخابات بسیار مهم است و انتخابات به مفهومی از ارکان نظام است؛ جمهوریت مهمترین رکن نظام است و جمهوریت بدون انتخابات حاصل نخواهد شد.

روحانی با بیان اینکه اسلام دارای سیاست، اخلاق، احکام، عدالت، احترام به همگان است، گفت: در اسلام همه چیز سر جای خودش است. مخصوصا اخلاق اسلام که اگر اخلاق از بین رفت و دروغ گفتن بی‌هزینه شد و دروغ گفتن آدم را منفور نکرد؛ باید جامعه ای داشته باشیم که اگر یک نفر دروغ گفت در جامعه از بین برود و هیچکس به او اعتنا نکند. این مهم است و اسلامیت یعنی همین، به شعار و حرف و قرآن خواندن نیست. آنچه از اسلامیت است، اخلاق و رفتار اسلامی است و راستگویی و صداقت و احترام به نظر مردم مهم است.

وی با بیان اینکه درباره جمهوریت می‌توان مردم را سهیم کرد، ادامه داد: در جمهوریت اگر بتوانید ۵۰ درصد مردم را سهیم کنید، می‌شود سهیم کردن حداقلی. در انتخابات و جمهوریت باید فضا را باز کنیم و مردم را در آغوش بگیریم، طرد مردم که هنر نیست. اگر مثلا ما یک تفکری را که ۳۰ درصد از مردم هستند کنار بگذاریم،‌ این چه هنری است؟ اگر ما ۳۰ درصد مردم را کنار زدیم آیا به کشور و امنیت ملی و انسجام ملی خدمت کرده ایم؟ اینکه مردم نگران و ناراحت بشوند، آیا خاصیتی به حال ما دارد؟

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اصل انتخابات بسیار مهم است و یکی از کارهای مهم دولت در هفته های پایانی برگزاری یک انتخابات امن، سالم و با توجه به پروتکل‌های بهداشتی بود، اظهار داشت: اینکه ده‌ها هزار صندوق در سراسر کشور باشد و مردم آزادانه پای صندوق بیایند و رای آنها به صندوق ریخته شود، این کار بزرگی است و اینکه یک جایی در یک صندوقی نیم ساعت یک ربع کسی معطل شده و ما به خاطر یک دستمال قیصریه را به آتش بکشانیم و عظمت این کار را زیر سوال ببریم، این کار درستی است؟ انصاف کجا رفته است؟ کار بزرگی توسط وزارت کشور و وزارتخانه‌های مختلف انجام شد.

این خبر تکمیل می‌شود …


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.