روحانی زندانی و سرشناس عربستانی نیمی از بینایی و شنوایی خود را تحت شکنجه از دست داد

  • 13 آذر 1399 - 16:39


پسر «سلمان العوده» روحانی معروف عربستانی که در زندان به سر می‌برد، از ادامه شکنجه پدرش و حبس انفرادی او خبر داد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبدالله العوده» فرزند «سلمان العوده» روحانی سرشناس عربستانی، در صفحه توئیتر خود نوشت که پدرش نیمی از بینایی و شنوایی خود را زیر آزاد و اذیت و شکنجه از دست داده است.

او نوشت که پدرش پس از گذشت بیش از سه سال از دستگیری‌اش همچنان در حبس انفرادی به سر می‌برد و تحت شکنجه و آزار و اذیت قرار دارد و اجازه درمان جدی نیز به وی داده نمی‌شود.

عبدالله العوده سپس نوشت که پزشک زندان به او خبر داده است که پدرش نیمیاز شنوایی و بینایی خود را از دست داده است. او همچنین اشاره کرد که آن‌ها همچنان به دنبال اذیت و آزار پدرش هستند.

العوده چندی پیش به شبکه بی بی سی عربی گفت که سلمان العوده از اولیه‌ترین حقوق خود از جمله حق درمان و حق خوابیدن محروم است. به گونه‌ای برای روزهای متوالی نمی‌تواند پلک بر روی هم بگذارد.

او گفته بود: «دست و پاها و چشمان پدرم را بسته و او را داخل زندان انفرادی انداخته‌اند. سپس داخل یک کیسه کوچکی برای او غذا می‌اندازند و او برای باز کردن گره کیسه از دندان‌هایش استفاده می‌کند؛ تا جایی که دندانش مجروح شده است».

 پس از ولی‌عهد شدن بن سلمان در ژوئن ۲۰۱۷ و آغاز موج جدید بازداشت‌ها، سلمان العوده نیز در سپتامبر همان سال یعنی سه ماه پس از ولی‌عهدی بن سلمان دستگیر و روانه زندان شد. او متهم به عضویت در گروه اخوان‌المسلمین (که از نظر دولت سعودی، تروریستی است) و مخالفت با محاصره قطر است.

تا کنون چندین بار محاکمه وی به تعویق افتاده و در طول بیش از سه سال گذشته بدون محاکمه در بازداشت به سر می‌برد. شایعاتی بسیاری از احتمال صدور حکم اعدام برای او منتشر شده است.

«عبدالله العوده» پیش از این گفته بود، دلیل اعدام پدرش این است که در برابر پذیرش خواسته‌های ولی‌عهد سعودی مقاومت می‌کند.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0