تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

روحیه مطالبه گری در میان دانش آموزان باید تقویت شود

  • 15 آبان 1399 - 15:56

رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه علم آموزی دانش آموزان باید در کنار کسب دانش سیاسی باشد، گفت: روحیه مطالبه گری در دانش آموزان تقویت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی ظهر پنج شنبه در دیدار نمایندگان تشکل‌های دانش آموزی گیلان با بیان اینکه ۱۳ آبان هیچگاه در تاریخ جمهوری اسلامی فراموش نخواهد شد، گفت: وقایع رخ داده توسط دانش آموزان برگ زرینی به افتخار آفرینان انقلاب اسلامی افزوده است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت سیاسی در آمریکا و برگزاری انتخابات در این کشور، تصریح کرد: خودشان اعتراف می‌کنند در انتخابات تقلب شده که این لکه ننگی برای آمریکا است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه تربیت دانش آموزان باید به گونه‌ای باشد که به افرادی مسئولیت پذیر و انقلابی تبدیل شوند، افزود: متأسفانه برخی در کشور به این باور نرسیدند که جوان می‌تواند به الگوی کارآمد مدیریتی تبدیل شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان سیاسی بودن و سیاسی بازی را امری ناپسند برای مسئولان دانست و افزود: فهم سیاست و استفاده از شیوه‌های درست در کارزار سیاست اصلی غیر قابل انکار است.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر اینکه علم آموزی دانش آموزان باید توأم با کسب دانش سیاسی باشد، گفت: فقدان دانش سیاسی سبب تاراج اندیشه‌ها در نسل جوان خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید صیانت و حفاظت از نظام دینی به دانش آموزان آموزش داده شود، ادامه داد: دشمن امروز به دنبال محو باورهای دینی در میان جوانان است.

امام جمعه رشت تأکید کرد: روحیه مطالبه گری باید در دانش آموزان زنده بماند ملتی که مطالبه گر نباشد همانند مردم عربستان صعودی و آمریکا زنده و پویا نیست.

روحیه مطالبه گری در میان دانش آموزان نشان دهنده تربیت نسل در تراز انقلاب است

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش گیلان بر استمرار روحیه مطالبه گری دانش آموزان تاکید کرد و افزود: مطالبه گر بودن دانش آموزان بیانگر این است که نسل جدید در تراز انقلاب اسلامی تربیت شدند.

محمد رحمتی وجود تشکل‌های دانش آموزی برای آموزش و پرورش را مهم دانست و بیان کرد: پرورش دانش آموزان با فکر و اندیشه از برکات انقلاب اسلامی است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها