تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

روزانه ۸۰۰ ‌مورد جدید کرونا در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی می شود

  • 26 فروردین 1400 - 21:59

یاسوج- رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: روزانه بین ۶۰۰ ‌تا ۸۰۰ ‌مورد مبتلای جدید کرونا در استان شناسایی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز یزدان پناه پنجشنبه شب در گفتگو با خبرنگاران، افزود: روند افزایشی کرونا در استان از اسفند ماه شروع شده و همزمان با جابه جایی‌های گسترده نوروزی شهروندان به استان، شتاب گرفته و در مسیر صعودی قرار دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۳۳ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند، تصریح کرد: ۱۵۲ نفر از این بیماران، مبتلای قطعی است.

یزدان پناه ا فزود: همچنین ٢٣ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه زیر پوشش درمان قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته پنج مورد فوتی جدید کرونا در استان ثبت شده است، تصریح کرد: شمار قربانیان کرونا در استان به ۵۱۵ نفر رسید.

یزدان پناه با اشاره به اینکه امروز از یکهزار و ۳۴۲ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ۴۶ درصد موارد مثبت بود، گفت: بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های کهگیلویه، بویراحمد، گچساران، باشت و چرام ثبت شد.

یزدان پناه افزود: همچنین از ٩٧٠ نمونه رپید تست، ٢٢ درصد موارد مثبت و عمدتاً در شهرستان‌های بویراحمد، لنده، کهگیلویه و گچساران است.

یزدانپناه گفت: کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، افزایش تجمعات و دورهمی ها، جابجایی‌های جمعیتی و سهل انگاری عده‌ای منجر به شیوع بیش از پیش کرونا در این استان شده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها