روسیه: کنگره بهتر است مشکلات داخلی آمریکا را حل کند

  • 02 مرداد 1400 - 11:22
روسیه: کنگره بهتر است مشکلات داخلی آمریکا را حل کند

سفارت روسیه در واشنگتن با اشاره به اینکه قانونگذاران آمریکایی بهتر است به مشکلات موجود در کشورشان بپردازند، از قطعنامه ضد روسی اعضای کنگره این کشور انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، سفارت روسیه در واشنگتن در بیانیه‌ای با انتقاد از قطعنامه کنگره آمریکا علیه مسکو اعلام کرد: قانونگداران آمریکایی یک بار دیگر از بابت وضعیت چندین تن از اتباع این کشور در زندان‌های روسیه، ابراز نگرانی کردند. این ادعاها در حالی است که دهها هزار شهروند آمریکایی هر روز با رفتار غیرانسانی مواجه و از دسترسی به مراقبت‌های پزشکی مناسب و کافی محروم هستند. هموطنان ما نیز در همان وضعیت قرار دارند.

سفارت روسیه در ادامه با انتشار عکس‌هایی از چندین شهروند روس در زندان‌های آمریکا گفت: شاید وقت آن رسیده است که نمایندگان کنگره آمریکا با مشکلات کشور خودشان دست و پنجه نرم کنند.

پیشتر، مجلس سنای ایالات متحده در قطعنامه‌ای خواستار آزادی دو شهروند آمریکایی که به اتهام جاسوسی در زندان‌های روسیه به سر می‌برند شده بود. قطعنامه‌های مجلس نمایندگان و سنای کنگره آمریکا که به طور مجزا توسط هر کدام صادر شده باشد ماهیتی مشورتی دارند و از لحاظ قانونی الزام آور نیستند و بیان کننده موضع قانونگداران در قبال مسائل هستند. شاخه اجرایی دولت نیز مختار است تا این نوع قطعنامه‌ها را نادیده بگیرد.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0