روضه های خانگی را در محرم گسترش دهیم/ ترویج گفتمان عاشورایی

  • 03 مرداد 1400 - 11:37

ساری- مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران، توجه و برنامه ریزی برای روضه‌های خانگی در محرم پیش رو را از مهمترین برنامه های تبلیغات اسلامی بیان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ناصر شکریان امیری صبح یکشنبه در ششمین گردهمایی مدیران، معاونین رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی مازندران در مشهد مقدس، گفت: ضرورت توجه و رونق روضه‌های خانگی در محرم ۱۴۴۳ هجری قمری یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی با تبریک فرا رسیدن عید غدیر و با اشاره به اهمیت برگزاری جشن باشکوه عید غدیر و ضمن توجه و رونق بخشیدن روضه‌های خانگی در محرم ۱۴۴۳ هجری قمری، اظهار داشت: با وجود برگزاری شعائر آئینی در هیئات مذهبی و دسته‌های عزاداری به ویژه در ایام محرم الحرام، توجه و رونق بخشیدن به روضه‌های خانگی امری اجتناب ناپذیر است و باید برای محرم ۱۴۰۰و برپایی روضه‌های خانگی برنامه ریزی داشت.

وی در ادامه با اشاره به سفارش اهل بیت (ع) و بزرگان دین مبنی بر برگزاری روضه‌های خانگی و اثرات آن در زندگی انسان مسلمان، افزود: اصل برگزاری این گونه مراسم‌ها در منزل و توجه اهل خانه به شعائر دینی و مذهبی و برگزاری روضه‌های خانگی باعث تقویت مبانی اعتقادی و دینی در اعضای خانواده خواهد شد و این گونه توجهات به روضه‌های خانگی در خانواده نمونه و الگوی سبک زندگی اسلامی است.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری باشکوه جشن غدیر و با تاکید بر برنامه ریزی برای برگزاری محرم ۱۴۰۰، تصریح کرد: محرم ۱۴۴۳ هجری قمری باید نهضت همگانی برپایی روضه‌های خانگی در کشور باشد و با توجه به شرایط شیوع این ویروس منحوس (کووید ۱۹) برپایی اینگونه مراسم‌ها بسیار در کنترل شیوع این ویروس منحوس اثرگذار خواهد بود.

حجت الاسلام شکریان امیری در ادامه سخنان خود با اشاره به بیانات رهبری معظم انقلاب در خصوص اهمیت برگزاری عزاداری برای حضرت سیدالشهداء (ع) و یاران باوفایش، تاکید کرد: رهبری معظم انقلاب حتی در این شرایط شیوع ویروس (کووید ۱۹) عزاداری‌های بیت را حتی با وجود یک نفر تعطیل نکردند و این نشانه اهمیت عزاداری برای حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در ماه محرم الحرام است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در بخش پایانی سخنان خود هیأت‌های مذهبی را مروج گفتمان عاشورایی حضرت سیدالشهداء (ع) دانست و خاطر نشان کرد: هیئات مذهبی کانون ترویج فرهنگ ناب عاشورا و گفتمان مقاومت و پایداری حضرت سید الشهدا (ع) و یاران باوفایش است و باید با رونق عزاداری‌ها و برپایی روضه‌های خانگی این فرهنگ را زنده نگه داشت.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0