• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

رونمایی از اثر فاخر ملیله زنجان در نمایشگاه جهانی صنایع‌دستی

  • 23 خرداد 1400 - 15:46

زنجان-مدیرکل میراث‌فرهنگی استان زنجان گفت: همزمان با هفته جهانی صنایع‌دستی، اثر فاخر ملیله استاد لطفی‌رضایی در نمایشگاه آثار شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر ارجمند، اظهار کرد: کاسه بشقاب ملیله اثر استاد علیرضا لطفی‌رضایی به عنوان اثر فاخر در نمایشگاه آثار شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی در محل ساختمان مرکزی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با حضور مدیران ارشد این وزارتخانه، تعدادی از نمایندگان مجلس و فرمانداران و شهرداران شهرهای جهانی صنایع‌دستی رونمایی شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان زنجان افزود: قطر این کاسه ۲۷ سانتی‌متر و قطر بشقاب ۳۸ سانتی‌متر بوده و در طول یک سال ساخته شده است. کیفیت اجرا، نوآوری در فرم، اصالت و … از شاخص‌های انتخابی این اثر فاخر توسط کارشناسان معاونت صنایع‌دستی وزارتخانه بوده است.

گفتنی است استاد علیرضا لطفی‌رضایی ۳۰ سال فعالیت، شرکت در نمایشگاه‌های متعدد داخلی و خارجی، دریافت تقدیرنامه‌های متعدد از سفارتخانه‌ها و نمایشگاه‌های مختلف و ابداع طرح‌های جدید و دریافت نشان اصالت ملی، مهر اصالت یونسکو و دریافت سرو سیمین چهارمین جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر را در کارنامه ارزشمند کاری خود دارد.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0